Haber

Google Fotoğraflar, İki Boyutlu Fotoğrafları Üç Boyutlu Hale Getirebiliyor

Google Fotoğraflar, İki Boyutlu Fotoğrafları Üç Boyutlu Hale Getirebiliyor

Android kullanıcılarının maksimum kullandığı resim ve video depolama hizmeti olan Google Fotoğraflar, depolama hizmetinin yanı sıra kullanıcılarına ayrı özellikler de sunuyor. Bu özellikler arasında otomatik canlandırma, kolaj, film oluşturma ve hatıralar gibi özellikler de bulunuyor.

Google, bugün paylaştığı blog yazısındaysa Google Fotoğraflar’a gelecek yeni özelliği duyurdu. Paylaşılan yazıya göre Google Fotoğraflar, iki boyutlu fotoğrafları üç boyutlu ayla çevirebilecek. Şirket göre “sinematik fotoğraflar” olarak tanımlanan bu fotoğraflar, çekilen kareye bambaşka bir derinlik kazandıracak.

iki boyutlu fotoğraflar üç boyutlu fotoğraflara dönüştürülüyor:

google fotoğraflar

Google kadar paylaşılan yukarıdaki örnek görselden de gördüğünüz üzere yeni özellik baştan sona çekilen alışılagelmiş bir fotoğraf, objelerin ayrı katmanlanmasıyla üç boyutlu bir sezgi yaratabilecek. Google, yeni özelliğin nasıl çalıştığına dair bazı bilgileri de yazısında paylaştı.

Şirket, sinematik fotoğrafları meydana getirmek için fotoğrafın derinliğini ölçme ve sahnenin üç boyutlu sunumunu yapma konularında cihaz öğrenimini kullandıklarını belirtti. Bu yöntem, orijinal resim kameradan alınan derinlik bilgisine sahip olunmasa da fotoğrafların üç boyuta çevrilmesini sağlayacak.

google fotoğraflar

Fotoğrafın derinliği ölçüldükten sonra Google Fotoğraflar, sinematik fotoğrafları otomatik olarak oluşturacak. Oluşturulan sinematik fotoğraflar fotoğrafların bulunduğu bölümün üzerinde yer alacak. Otomatik olarak oluşturulan sinematik fotoğraflara tıklanarak daha alçak kısımda bulunan ‘Paylaş’ seçeneğiyle fotoğraf kaydedilebilecek veya istenilen kişilerle paylaşılabilecek.

Bu özelliğin yanı sıra şirket, Hatıralar özelliğine de yeni temalar ekledi. Yeni güncellemeyle birlikte Hatıralar kısmında sizin için manâlı olan millet da yer alacak. Yakın bir zamanda gelecek yeni güncellemeyse Hatıralar bölümünde en sevdiğiniz şeylerin (Google, günbatımı örneğini verdi.) ve aktivitelerin çıkmasını sağlayacak.

Comments
To Top