Haber

Google, Eylül 2021’e Kadar Ofise Dönmeme Kararı Aldı ve Esnek Çalışma Modelini Test Etmeye Başladı

Google, Eylül 2021'e Kadar Ofise Dönmeme Kararı Aldı ve Esnek Çalışma Modelini Test Etmeye Başladı

Koronavirüs pandemisinin hayatımıza kattığı yeniliklerden bir adam başına de uzaktan egzersiz modeli oldu. Bugün imkanı olan hemencecik her şirket, alışılmış işleyişini uzaktan yürütüyor. ABD merkezli teknoloji devi Google da bunlardan bir her birine ve şirket acilen, yeni bir uzaktan alıştırma modelini denemeye başlıyor. Eğer bu model başarılı olursa, Google için elastik alıştırma modeli daimi ışık halkası gelecek.

Google, pandemi sürecinde uzakta çalışma modeline geçen şirketlerin başında geliyordu. Çalışanlar, uzunca bir süredir evlerindeler ve şirket, yaptığı son açıklamalarla uzaktan çalışma sisteminin Eylül 2021’e dek uzatıldığını açıkladı. Bununla da yetinmeyen Google, çalışanlar için esnek bir alıştırma programı oluşturarak, bu programın ne değin sürdürülebilir olacağını test edecek.

Google çalışanları üç gün ofise gidecek, iki gün evden çalışacak

Google

Google’ın hazırladığı yeni programa kadar çalışanlar, haftanın yalnızca üç günü ofise gidecekler. Geriye kalan alıştırma günlerindeyse cümbür cemaat evinde olacak. Aracısız Olarak Google CEO’su Sundar Pichai tarafından duyurulan bu hibrit egzersiz modelinin test sürecine kadar de nihai karar verilecek. Eğer Google çalışanları bu durumdan hoşnut kalırlarsa, sistem kalıcı ışık halkası gelecek.

Pichai, çalışanlarına gönderdiği bir e-postada, bu cins bir hibrit modelin çalışanların refahına kadar şekilleneceğini açıklama ediyor. Google değin büyük hiçbir şirketin böyle bir işleyiş şekline geçemediğini ifade eden Google CEO’su, böyle bir sistemi deneme etmenin fazlasıyla ilginç olacağını savunuyor. 1,5 milyondan pozitif kişinin hayatına mülk olan pandemi, hayatımızdan götürdüklerinin yanı sıra büyük yenilikleri de hayatımıza katmış olacak gibi görünüyor.

Comments
To Top