Haber

Google, Chrome’un Windows 10’daki En Sinir Bozucu Sorunlarından Birini Çözüyor

Google, Chrome'un Windows 10'daki En Sinir Bozucu Sorunlarından Birini Çözüyor

İnternet tarayıcı dendiği süre adeta bütün dünyada herkesin aklına gelen ilk alternatif Google Chrome’dur. Chrome, tüm popülerliğine ve Google’ın gücüne karşın pek çok asap bozucu soruna da sahip. 

Bu sorunların başında da tarayıcının yer yer şahane boyutlara ulaşabilen hafıza kullanımı geliyor. Özellikle fazla fazla sekme açık olduğunda Chrome yalnızca bilgisayarı yavaşlatmakla kalmıyor, zaman zaman da tepki vermeyi bırakıyor ve çöküyor.

Çözüm Microsoft’tan geldi

chrome

Ayrıca Google keza de Microsoft bu sorunların çözülmesi için uzun zamandır mesai harcıyordu. Bilgisayar kullanıcılarının beklediği çözüm ise Microsoft’tan geldi. Windows 10’un İşlemiSonlandır özelliği tarayıcı çökmelerinin ciddi oranda azalmasını sağlayabilir.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre İşlemiSonlandır bir uçtan bir uca çıkış işlemi pak bir şekilde gerçekleşiyor ve bu da, nitelik işlemleri sebebiyle Windows’ta yaşanan tarayıcı çökmelerini engelliyor. Google ayrıca bu özelliğin öyle çok işlem türünde de faydasını kanıtladığını belirtiyor.

Yeni özelliğin etkisini en basit haliyle anlatmamız icabında, Chrome artık Windows 10’da daha akıcı şekilde çalışacak. Bilhassa de uzun süre boyunca o kadar fazla sekme açık olarak çalışanlar bu durumdan büyük fayda görecek.

Chrome 2021’de daha iyi olacak

chrome

Bilgisayarların yavaşlamasından ya da iyice çökmesinden rahatsız olan kullanıcılar, bu vesile ile yaşadıkları sorunların ortadan kalkmasından fazla memnun olacaktır. Google hemen bu özellik üstünde denemeler yapmaya devam ediyor. Böylece en bereketli çözümü bulmayı amaçlıyorlar.

2021 yılı geldiğinde kullanıcılar daha sorunsuz ve daha akan bir Google Chrome, öyle fazla kullanıcının mutlu olmasını sağlayacaktır. Belki de iki teknoloji devi, son dönemde geliştirdikleri işbirlikleri tamamen kullanıcılara hoş bir yeni yıl hediyesi verecektir. 

Comments
To Top