Haber

Google, Baby Yoda’yı Artırılmış Gerçeklik Teknolojisiyle Gerçek Dünyaya Taşımanızı Sağlıyor

Google, Baby Yoda'yı Artırılmış Gerçeklik Teknolojisiyle Gerçek Dünyaya Taşımanızı Sağlıyor

Google’da bazı canlıları arattığınız zamanda arama sonuçlarında o canlıyı gerçek boyutlarıyla dünyaya yansıtmanızı sağlayacak artırılmış realite için tasarlanan model de yer alıyor. Şirket, geçtiğimiz hafta Android ve iOS platformunda 50 yeni arama için daha artırılmış hakikat modeli eklemişti.

Bundan iki gün önceyse Google, Star Wars ve özellikle The Mandalorian hayranlarının fazlasıyla seveceği bir hareket yaptı. Dev şirket, bugün muhteşem bir sezon finali yapan dizinin ‘Baby Yoda‘ olarak anılan ünlü The Child (Grogu) karakterini artırılmış hakikat sonuçlarına ekledi.

Google, The Mandalorian’ın Grogu’sunu gerçek dünyaya taşıdı:

grogu

Google’ın Grogu’yu artırılmış gerçeklik modelini arama sonuçlarına eklemesiyle birlikte Grogu, reel dünyada masanıza, yanınıza ve elinizin yanında yerleştirilebilir oldu. Grogu’yu gerçek boyutlarıyla olduğunuz yerde bakmak için yapmanız gerekenlerse epeyce kolay:

Google’da ‘grogu’, ‘the child’ ya da ‘baby yoda’ aramalarından birini yapın. Meydana Çıkan sonuçlarda ‘3D olarak göster’ seçeneğine basın. Açılan sayfada ‘Alanınızda görün’ seçeneğine basın. Google, yeri algıladığı anda Grogu’yu gösterecektir.

google grogu

Reel dünyanıza Grogu’yu eklediğiniz süre resim ya da video çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflar veya videolar doğrudan cihaz galerinize kaydolacaktır. Dolayısıyla fotoğraflara ve videolara sonra galeriden erişebilir ve istediğiniz platformda ya da istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

Google, daha önce de Star Wars serisiyle ortaklık gerçekleştirmiş, son olarak da 5G Pixel cihazları ve seçili 5G Android akıllı telefonlar için ‘The Mandalorian AR Experience‘ isimli uygulamasını yayınlamıştı. Şirketin ilerleyen dönemlerde de Star Wars evrenini reel dünyaya taşıyan yeni deneyimlerini göreceğimizden eminiz.

Comments
To Top