Haber

Google, Android Things’in Fişini Çekeceği Tarihi Açıkladı

Google, Android Things’in Fişini Çekeceği Tarihi Açıkladı

Google, Android Things işletim sistemi ile birlikte, kullanıcılara profesyonel bir şekilde zeki aygıt geliştirme seçeneği sunuyordu. Bu konuda hiç deneyimi olmayan bir girişimci bile, Android Things’in içinde yer alan modülleri kullanarak zeki aygıt projesini hayata geçirebiliyordu.

Bu işletim sistemini kullananlara fena haber, Google tarafından 2019 yılında gelmişti. Şirket, geçtiğimiz günlerde resmen sistemin ne süre kapatılacağına dair belirli bir tarih verdi. Android Things, 5 Ocak 2021 itibariyle yeni proje kabul etmeyi bırakacak.

Kullanıcılar, halihazırda var olan projelerini 1 yıl her tarafında geliştirmeye devam edebilecek

Android Things

IoT (Nesnelerin İnterneti) ekosistemi için geliştirilmiş olan işletim sistemi Android Things, kullanıcılara zeki cihaz oluşturma fırsatı sunuyordu. Kullanıcılar, Android Studio ve Google Cloud’la entegre edilen bu işletim sisteminde, profesyonel modüller kullanarak cihazlarını geliştirebiliyordu. Fakat Android Things, beklenen başarıyı sağlamadı ve Google’ın emekliye terketmek zorunda kalan projelerinden birisi haline geldi. 

Google, Android Things’in Sık Sık Sorulan Sorular sayfasında sistemin silinmesine dair detaylı bir izah etme yaptı. Yapılan açıklamaya göre Android Things, 5 Ocak 2021 tarihinde yeni projeler için kullanıma kapatılacak. Fakat geliştiriciler, 1 sene boyunca projelerinde güncelleme yapmaya devam edebilecek. 5 Ocak 2022 tarihinde ise Android Things içerisinde yer alan bütün veriler ayrıntılarıyla silinerek, sistem ortadan kaldırılacak. 

Comments
To Top