Haber

Google, Android koronavirüs izleme uygulaması sorunlarını acilen araştırıyor

Google, şiddet çağrılarını teşvik ettiği için Parler'ı Play Store'dan çekiyor

Google, COVID-19’un yayılmasını izlemek için Android Exposure Notifications System kullanan Android uygulamalarıyla ilgili sorunları çözümlemek için tez çalıştığını söylüyor. Meçhul bir sorun, uygulamaların yüklenmesinin daha uzun sürmesine ya da düzenli maruziyet kontrolleri gerçekleştirmesine niçin oluyor. İngiltere ve Galler’de kullanılan NHS COVID-19 uygulaması, bu Android sorunundan etkileniyor ve çoğu kullanıcı için bildirimler alanında bir doldurma bildirimi kalıyor.

“Geliştirilen Android uygulamalarını etkileyen bir sorunun farkındayız bir Google sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, Android Exposure Notifications System’ı kullanıyor ”diyor. “Mühendislerimiz sorunu araştırıyor.”

NHS COVID-19 bildirim sorunu.

Google’ın bu sorunların kaynağını saptamak ve olası olan en kısa sürede düzeltmek için hemen çalıştığını biliyoruz. Bu sorunlar, dünya genelinde Android Exposure Notifications System kullanan tüm uygulamaları etkiliyor.

İngiltere ve Galler’de 10 milyondan artı birey Eylül ayında NHS COVID-19 uygulamasını indirdi, ancak toplam indirmenin kaç olduğu kesin değil iOS ve Android aralarında bugüne kadar yapılmış veya bölünmüş durumda.

Google başlangıçta Nisan 2020’de Android için koronavirüs izleme sistemini tanıttı. Başvuru, verileri anonim olarak yayınlamak ve dünya çapında izleme ve izleme programlarını etkinleştirmeye yardımcı olmak için Bluetooth kullanıyor. < /

Comments
To Top