Haber

Google, akıllı hoparlörlerine bir “Misafir Modu” ekliyor

Google, akıllı hoparlörlerine bir "Misafir Modu" ekliyor

Bugünden itibaren, Nest Hub ve Nest Ufak gibi Google zeki hoparlörler “Misafir Modu” adında yeni bir seçeneğe sahip olacak. “Hey Google, konuk modunu aç” diyerek etkinleştirildiğinde, hoparlör birazcık daha genel bir Google Muavin terminali gibi davranacak ve biraz da kendi bireysel asistanınız gibi davranmayacaktır.

Misafir Modu açıldığında , sorgular bundan böyle Google hesabınıza kaydedilmiyor ve takviminiz gibi bazı bireysel veriler gösterilmeyecek. bununla beraber, hatip yine de zamanlayıcı akort etme, soruları cevaplama ve müzik çalma gibi esas işlemleri yapabilecektir.

Oysa, bunun kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamanın bir yolu olduğunu düşünmeyin: Davetli Modunu kapatmak, konuşmacıdan bunu yapmasını arzu etmek dek basittir. görünüşe göre us şu ki, evinize konuk ağırlıyorsanız (ki, şu anda: lütfen yapma), yanlışlıkla takviminizi falan görmeyeceklerdir.

Bu nitelik, Chrome tarayıcınızdaki Gizli mod dek kuvvetli değildir. Etkileşimler kaydedilmemiş olsa da, müzik, zeki ışıklar vb. İle kurduğunuz bütün entegrasyonlara erişmeye devam edebilmeleri için hoparlörlerin yine de hesabınıza yan olması gerekir.

Öteki bir deyişle, bu Airbnb ev sahipleri için iyi bir çözüm değildir. Google’ın konuşmacıları için bir konukseverlik modu vardır, ancak bu başlıca olarak oteller içindir.

Misafir Modundan çıktığınızda, sorgularınız bitmiş Google hesabınıza kaydedilir. Ama şirket geçtiğimiz Ağustos ayında duyurduğu gibi, siz etkin olarak izin vermeyi seçmediğiniz sürece artık varsayılan olarak ses kayıtlarını kaydetmiyor.

Comments
To Top