Haber

Godzilla vs. King Filmi Beyaz Perdeyi Es Geçerek İnternette Yayınlanacak (Netflix’ten Teklif Var)

Godzilla vs. King Filmi Beyaz Perdeyi Es Geçerek İnternette Yayınlanacak (Netflix'ten Teklif Var)

COVID-19 pandemisi hayatımıza girdiğinden beri alışılagelmiş yaşantımız büyük ölçüde sekteye uğradı. Bilhassa kapalı alanlarda topluca yaptığımız etkinlikler, pandemi nedeniyle yapılamıyor. Bunlar aralarında en çok etkilenenler ise sinema salonları oldu. Sinema salonları kapalı kalınca haliyle filmler de vizyona giremedi. İlk ilk kez her zaman kere vizyon tarihi ertelenen filmler, son günlerde yeni kararlar almaya başlamış görünüyor. 

Geçtiğimiz günlerde Wonder Woman 1984, Mulan, Soul gibi yapımların dijital platformlara çıkacağı duyurulmuştu. The Hollywood Reporter‘ın bugün yayınladığı bilgiye göre takriben 200 milyon dolarlık bütçeye sahip olan Godzilla vs. Kong filmi de beyaz perdeyi es geçerek aracısız internet üzerinden yayınlanacak. 

Godzilla vs. Kong

Netflix devreye girdi

Filmin internette yayınlanacağı ortaya çıkmış olsa da az önce hangi çevrimiçi yayınlama platformunun yayın haklarını eline alacağı bilinmiyor. acilen Netflix ve HBO Max‘in Godzilla vs. Kong için yarış halinde olduğu açıklanırken Netflix’in Legendary Pictures’a şimdiden 200 milyon dolarlık öneri yattığı bildirildi. Netflix’in filmin bütçesiyle eş olan teklifinin yanında HBO Max’in sahibi Warner Media‘nın da bir öneri hazırlığında olduğu bildirildi.

Godzilla vs. Kong

Adi şartlarda 2020’nin birincil aylarında yayınlanması planlanan Godzilla vs. Kong, daha sonrasında 21 Mart 2021’e ertelenmişti. Koronavirüs pandemisinin bitmiş hızlandığını ve aşı bulunsa deha vakaların azalması için uzun bir süre gerektirdiğini göz önünde bulundurursak bu tarihin de filmin çıkışı için fazla da gerçekçi olmadığı görülüyor. 

Daha önceki Godzilla filmlerinin de gişede istediği başarıya ulaşamadığını göz önünde bulundurursak yapımcı şirket Legendary‘nin Netflix’in teklifine sıcak bakabileceğini söyleyebiliriz. Eğer HBO Max’ten gösterişli bir önerge gelmezse önümüzdeki süreçte Godzilla vs. Kong’u Netflix’te görebiliriz. 

Comments
To Top