Haber

Godfall’ın Resmi Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Godfall’ın Resmi Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Yakın zamanda adını en sık duyacağımız oyunlardan biri de Godfall olacak. 12 Kasım’da PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan oyun, Epic Games mağazası üzerinden de PC oyuncularına sunulacak. Oyunun çıkışına çok kısa bir süre kalmışken yapımın çıkış fragmanı yayınlandı.

Godfall şimdiye dek o kadar de hikayesiyle öne çıkmadı. Oyunla ilgili bilgilerimiz daha ziyade bir sürü şey vuracağımız ve bir batmış şey toplayacağımızdan ibaretti. Tabii PS5 ve AMD ile olan işbirliğinin bir sonucu olan şahane grafikleri de göz ardı etmemek gerekiyor.

Kardeş kavgasının ortasına düşmek

godfall

Oyunun fragmanı iki kardeş arasındaki iç savaş ile başlıyor. Orin ve Macros adlı bu iki kardeşin kavgasını şampiyon Macros oluyor ve kafayı ölümsüzlükle bozmuş bir “deli tanrı” haline geliyor. Orin de kardeşini önlemek için ant ediyor ve dört diyar her tarafında savaşıyor.

Oyunda Valor Plate adı verilen karakterler yer alıyor. Bu karakterleri toplamda sekiz ayrı eşya ile donatabiliyoruz. Bunlar da iki tabanca, bir arma, bir kolye, iki yüzük, bir Lifestone ve bir sancak şeklinde oluyor. Oyunun kıdemli teknik yapımcısı Dick Heyne, Lifestone ve sancak üzerinde özellikle dursa da her eşya karakterimizin özelliklerini arttırıyor.

Lifestone adı verilen can taşları ise Godfall’ın ana iyileşme kaynağı olarak gösterilirken öbür özellikleri de beraberlerinde getiriyorlar. Sancaklar da bölge etkin güçlendirmeler veriyor. Oyuncular istedikleri lahza kuşandıkları iki tabanca arasında değişim de yapabiliyor.

Soru cevap oturumu

godfall valor shard

Çıkış fragmanının yayınlanmasının peşinde Heyne, Counterplay CEO’su Keith Lee ve YouTuberlar Arekkz ve My Name Is Byf oyunun mekanikleri hakkında bir soru cevap oturumu yaptı. Bu oturumda level sınırı, oyun mekanikleri, oyun sonu ve Godfall’ın evreni hakkında bilgiler verildi.

Godfall 12 Kasım’da çıkacak. Oyun Sony PlayStation 5 ve Epic Games üzerinden de PC’de kendine yer bulacak. Sizler bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments
To Top