Haber

Gmail’i Kullanmak İçin Hevesinizi Artıracak Yeni İyileştirmeler Geliyor

Gmail’i Kullanmak İçin Hevesinizi Artıracak Yeni İyileştirmeler Geliyor

Google, dünyanın en popüler e-posta servislerinden Gmail için gizlilik ve kişiselleştirme odaklı yeni zeki özellikler yayınlayacağını duyurdu. Yeni özellikler ile birlikte Google, Gmail’i daha kullanıcı dostu ve güvenli bir kullanım haline getirmeyi amaçlıyor.

Google kadar yapılan açıklamalara tarafından söz konusu akıllı özelliklerden bazıları zaten kullanıcıların isteği doğrultusunda açılıp kapatılabiliyordu. Google, söz konusu güncelleme ile birlikte kullanıcılara daha net bir tercih yapma şansı tanıyor ve özellikleri daha anlaşılır hale getiriyor.

Google, Gmail’in zeki özellikler ve kişiselleştirmesi için iki yeni ayar yayınlayacak

gmail

Google tarafından yapılan açıklamalara göre yeni akıllı özellikler ve kişiselleştirme ayarı, şirketin daha önceden kullanıma sunmuş olduğu ve kullanıcıların bireysel verilerini Google bilgi tabanından silmesini sağlayan özelliğin bir devamı özelliğinde ve şirket, yayınlanacak yeni akort ile birlikte kullanıcılara Google’daki verilerinin kontrolünü daha da pozitif vermiş olacak.

Google, kullanıcılara Gmail, Chat ve Meet’te zeki özellikleri başlatmak/kapatmak ya da Google ürünlerini kullanıcı verileriyle kişiselleştirmek/kişiselleştirmemek için iki öbür akort sunacak. Kullanıcılar, bu ayarları açmaları halinde neler olacağını açık bir şekilde görebilecekler. Bu Nedenle neye izin verdiklerini veya vermediklerini açık bir şekilde görebilecekler.

Google’ın açıklamalarına tarafından kullanıcılar, zeki özellikler veya kişiselleştirme ayarlarını kapatmaları halinde Gmail kullanmaya devam edebilecekler. Bu ayarlar, daha çok kullanıcıların kişiselleştirilmiş bir tecrübe isteyip istememelerine odaklanacak.

Comments
To Top