Haber

GM, yeni yan ürün işinin bir parçası olarak 250 mil menzile sahip elektrikli teslimat minibüsünü tanıttı

GM, yeni yan ürün işinin bir parçası olarak 250 mil menzile sahip elektrikli teslimat minibüsünü tanıttı

General Motors Salı günü, BrightDrop adında, ilk ürünleri elektrikli palet ve teslimat kamyoneti olacak yeni bir teslimat ve lojistik işini başlatacağını duyurdu. GM’nin Ultium akümülatör platformundan güç alacak her iki aracın da bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yeni lojistik işinin duyurusu, GM elektrikli araçların tasarlanması ve üretilmesi işinde 27 milyar dolarlık devasa bir pivot sürecinden geçerken geldi. Örneğin, Kuzey Amerika’nın en büyük otomobil üreticisi olan şirket, genel bir marka yeniden tasarımının parçası olarak yeni bir logo çıkardı. GM, yatırımcılarını elektrikli taşımacılığın geleceği konusunda sağlam bir kavrayışa sahip olduğuna ikna etmeye çalışırken Tesla ve diğer elektrikli araç üreticilerinin peşinden koşuyor.

GM, Tesla’nın peşinden koşuyor

BrightDrop, önümüzdeki yıllarda yüz binlerce elektrikli dağıtım aracının yola çıkmasının beklendiği bu pivotun manâlı bir parçası olacak. GM’nin küresel KONUT programının başkan yardımcısı Pamela Fletcher, GM’nin yeni şirketin araçlar, yazılım ve öteki hizmetler dahil olmak üzere elektrikle çalışan teslimat için “tek durak noktası, eksiksiz bir ekosistem yaratmasını” öngördüğünü söyledi.

Paketleri bir teslimat aracından bir müşterinin ön kapısına taşımak için kullanılabilen palet, saatte 3 dingil hıza müsade verecek Ultium ile çalışan bir elektrikli itiş gücüne sahip olacak. Paketler, ayarlanabilir raflar ve kilitlenebilir dolap tarzı kapılarla birlikte gelen EP1 paleti içinde sabitlenebilir. Ilave olarak, EP1 23 fit küp kargo taşıyabilir ve 200 pound taşıma kapasitesine sahip olacaktır. 3 dingil / saat maksimum sürat

Fletcher, EP1’in bugün “paketlerin genelde kent kaldırımlarında dağılmış,” rasgele ve tehlikeli paket teslimatında görülen sorunu koyulmak için tasarlandığını söylüyor. “Bunu teslimat için en ince ayrıntısına kadar öbür bir etraf yaratmak için bir çözüm olarak gördük,” diye devam etti Fletcher, “bağlantı noktalarının paketlenmesine yardım etmek, hataları eksilmek, malları teslim edenlerin üzerindeki maddi yükü azaltmak, anlamsız zamanın optimize edilmesine yardım etmek ve genel operasyonel faaliyetlerin azaltılmasına yardımcı olmak için işletmeler için maliyetler. ”

GM, EP1’i test etmek için geçen sene FedEx Express ile ortaklık kurdu. Fletcher, elektrikli paleti göstermek, FedEx çalışanlarının günde yüzde 25 daha pozitif paket işlemesine müsade verdiğini söyledi.

EP1″ 2021 başlarında “üretime girecek, dedi Fletcher.

120kW DC çabuk sıkıntı cihazına bağlandığında saatte 170 mile kadar en yüksek sorumluluk oranına sahip olacaktır. Bu vasıta, yıl sonuna kadar teslim edilecek birincil araçlarla 2021’in sonlarında üretime girecek.

BrightDrop EV600, kargo alanını güvende tutmaya yardımcı olmak için hareket sensörlü bir güvenlik sistemi içerecek. Diğer özellikler arasında ön sürgülü cep kapıları, geniş kabin yürüyüş yolları ve büyük bir otomatik açılan kargo bölme kapısı bulunmaktadır. Ticari araçlar, kör nokta tespiti, şeritte kalma asistanı ve ön ve arka park asistanı dahil edinmek üzere bir dizi gelişmiş şoför takviye özelliği ile birlikte gelecek. büyükçe bir 13,4 inçlik dijital veri-davet ekranı muhakkak iç mekanın en önemli parçası olacak.

FedEx, belirtilmemiş sayıda EV600 teslimat kamyoneti satın almakla ilgilendiğini belirtti

​​FedEx, belirtilmemiş sayıda EV600 satın almakla ilgilendiğini belirtti. Fletcher, isimsiz birkaç ilgili müşteriye de atıfta yer alan teslimat kamyonetleri, dedi. “Bir dizi başka müşteriden imzalanmış hedef mektubumuz var ve fazla da uzakta olmayan bir gelecekte sizinle konuşmak istiyoruz” dedi. Fletcher, EP1 ve EV600 için önerilen perakende fiyatını açıklamayı reddetti.

Bu, müşterilerin her bir EP1 paletinin konumunu izlemesini, her paleti uzakta kilitlemesini ve kilidini açmasını ve pil durumunu izlemesini sağlayacaktır. EV600 keza batarya durumu ve konum izleme özelliklerinin yanı sıra sürücü güvenliği koçluğu ve olay kaydı, uzak tanılama, güvenlik uyarıları ve tahmini bakım bilgileri ve kablosuz güncellemeler alacak.

GM yapımı bir elektrik dağılım minibüsüne ilişkin söylentiler, geçen yıl ilk olarak şirketin Ultium KONUT platformunu ve iki düzine yeni ürünün piyasaya sürülmesini planladıktan daha sonra ortaya çıktı önümüzdeki birkaç sene içinde elektrikli araçlar.

GM, Chevrolet Express ve daha az ölçüde GMC Savana kargo minibüsleri ile başarıyı yakaladı. Ama elektrikli minibüs üstünde çalışan tek şirket olmaktan çok uzakta. Mercedes-Benz, popüler Sprinter minibüsünün elektrikli bir versiyonunu yaparken, Ford kısa süre önce 126 eksen menzil ve 45.000 $ fiyat etiketi ile E-Transit’i tanıttı. Amazon, EV başlangıcı Rivian ile adamakıllı elektrikli bir teslimat aracı üzerinde çalışıyor.

.

Comments
To Top