Haber

GM, Super Cruise ile yeni Chevy Bolt’u tanıttı

GM, Super Cruise ile yeni Chevy Bolt'u tanıttı

GM, Chevy Bolt’un iki yeni versiyonunun Şubat 2021’de tanıtılacağını söylüyor. Şirket, elektrikli araçlara gelen yeni bir özelliği vurgulayan yeni bir teaser yayınladı: GM’nin saygın gelişmiş şoför yardım sistemi, Super Seyir.

GM, ilk olarak 2017’de piyasaya sürülen onarılmış bir Chevy Bolt’un yanı sıra bir Bolt Elektrikli Tezgâhtar Vasıta ya da EUV yayınlamayı planlıyor. Teaser, GM CEO’su Mary Barra’nın 2021 Alıcı Elektroniği Fuarı’ndaki başlangıç konuşmasıyla aynı zamana eşit geldi – bu sene koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse bu yıl düzenlenen.

Yenilenen Bolt daha sportif bir görünüme, yeni koltuklara, uyarlanabilir sürat sabitleyiciye ve öteki birkaç küçük değişikliğe sahip olacak. GM, Bolt’un geçtiğimiz yılki versiyonunda menzili 238 milden 259 mil’e yükseltti, fakat yenilemede daha fazla yükselme beklenmiyor.

Super Cruise

The Bolt’un dahil edilmesi büyük bir değişim olacak. EUV (yakalamayı beklediğimiz bir kısaltma yok, ama sanırım sönüyor) normal Bolt’tan daha uzun bir eksen mesafesine sahip olacak ve hatchback’ten daha crossover bir SUV görünümü arayan müşterilere hitap edecek. EUV, olağan Bolt’tan daha uzun görünüyor, oysa fazla daha uzun.

Kayda Değer bir değiştirme, GM’nin “eller bağımsızlık” gelişmiş şoför yardım sistemi olan Super Cruise’un dahil edilmesi olacak. Super Cruise, 2017’de öncelikle piyasaya sürüldüğünde, Tesla’nın Otopilot sistemiyle derhal karşılaştırmalar yaptı. Karayolu sürüşünden çok artı gerginlik edinmek için sağlam bir şoför izleme sistemi ile birlikte kameralar, radar ve LIDAR haritalama verilerini kullanır. Sürücüler devreye girdiklerinde ayaklarını pedallardan çekebilir ve direksiyon simidinden ellerini çekebilirler ve araba genel olarak bölünmüş otoyollarda kendi kendine hareket eder.

İki yeni Cıvata, Super Cruise için en son GM araçlarıdır ve Chevrolet’den ilk. Super Cruise keza 2018 Cadillac CT6, 2021 Cadillac CT5 ve CT4, 2021 Cadillac Escalade ve GMC Hummer KONUT’de de mevcuttur.

Ayrıca Bolt EV hem de Bolt EUV, 2020’nin başlarında duyurulan yeni “Ultium” batarya paketinden öbür olan GM’nin BEV2 platformu üzerine yapı edilecek. Kısa zaman önce tanıtılan Cadillac Lyriq ve GMC Hummer EV olacak bu yeni elektrik mimarisi üstüne yapı edilecek birincil araçlar. bu nedenle, Bolt EV ve EUV’nin 2020’nin sonunda üretime girmesi bekleniyordu ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu yıla ertelendi.

Yeni Cıvatalar yeterince hızlı gelemiyor. EV’nin güncel versiyonlarını çevreleyen tartışmalar. GM, kısa zaman önce Chevy Bolt’un pilinin “ateş almaya eğilimli” olduğu iddiasıyla bir toplu dava açmıştı. Dava, GM’nin arızalı bir akümülatör nedeniyle 68.000 Bolt’u geri çağırdığını duyurmasının derhal peşinde geldi.

Comments
To Top