Haber

Girişimci Kadınlara 765 Bin TL Dağıtılacak Kız Kardeşim Hibe Programı Başladı

Girişimci Kadınlara 765 Bin TL Dağıtılacak Kız Kardeşim Hibe Programı Başladı

Sürdürülebilir kalkınma nedeniyle kurulan ve bugüne kadar manâlı işlere imza atan Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye iş birliğiyle yeni bir hibe programı başlattı. “Kız Kardeşim” olarak isimlendirilen bu hibe programı zarfında 30 yaş aşağıda olan girişimci kadınların desteklenmesi sağlanacak. 

Aslına bakacak olursak Kız Kardeşim, bir hibe programından çok daha geniş bir proje. Ancak dernek, bu proje kapsamında çeşitli hibe programları da düzenliyor. Başlatılan yeni hibe programında yeme içme sektöründe hizmet veren kadınlara odaklanan dernek, genç girişimci kadınların yanında olabilmek namına tam 765 bin TL dağıtacak. Bir De koşulları sağlayan her kadın, bu hibe programına kullanım yapabiliyor.

Kız Kardeşim hibe programına yeralma için gerekli şartlar şu şekilde

Kız Kardeşim Hibe Programı

Son kullanım tarihi 15 Ocak 2021 olan hibe programı, 4 safha biçiminde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin 81 ilinde hali hazırda yeme içme sektörü üzerinde çalışan ve işletme sahibi olan 30 yaş altı kadınların dilekçe yapabileceği program kapsamında, katılımcılardan önce bir eğitim almaları istenecek. Eğitim, burada bulunan bağlantıyla erişebileceğiniz Kız Kardeşim projesinin devlete ait internet sitesinde yer alıyor.

Eğitimi bölge katılımcılar, sertifikalarıyla birlikte hibe programı için tatbik yapmaya hak kazanacaklar. daha sonra jüri, katılımcıları teknik elemeden geçirecek. Bu elemeyi geçen genç girişimci kadınlar da 2 gün sürecek olan bu kampa misafir etme edilecek. İnternet üzerinden gerçekleştirilen kampta hızlandırılmış eğitimler verilecek. Bu kamp zarfında da hangi kadınlara hibe verileceği belirlenmiş olacak.

Kız Kardeşim hibe programı zarfında kazananlara ne değin takviye verilecek?

Kız Kardeşim

Hibe programıyla ilgili yapılan açıklamalara tarafından 30 genç girişimci bayan, 765 bin TL’lik parayı bölüşecekler. Bu bağlamda 29 bayan, 25’er bin TL’nin sahibi olacak. Jüri tarafından belirlenecek olan bir kadın girişimciyse 40 bin TL kazanacak. Kazanılan paralar; üretilen lezzetlerin tanıtılması, görünülürlüğün sağlanması ve sosyoekonomik pozisyonların güçlendirilmesi için harcanacak.

Comments
To Top