Haber

Gigabyte, AMD’nin Ryzen işlemcilerinden güç alan yeni orta seviye oyun serisini duyurdu

Gigabyte, AMD'nin Ryzen işlemcilerinden güç alan yeni orta seviye oyun serisini duyurdu

Gigabyte, alabileceğiniz en iyi oyun ve içerik imalatçı odaklı dizüstü bilgisayarlardan bazılarını yapıyor. Ama en heyecan verici 2021 sürümlerinden bazıları amiral gemisi modelleri değil.

Daha genç tüketicilere karşın bir dizi orta ölçekli oyun dizüstü bilgisayarı olan yeni Gigabyte Gaming serisine merhaba deyin. Gigabyte basın bülteninde “Gigabyte Gaming serisi, ‘çoklu görev’ için yapı edilmiş makineler sunarak ve aynı anda ansızın çok ihtiyacı tedarik eden, öğrenme, ticaret, oyun ya da içerik oluşturma yoluyla Z Kuşağı ve Y Kuşağı kullanıcılarını hedefliyor,” dedi.

Büyük haber şu ki, yeni Gigabyte Gaming modellerinden ikisi, A5 ve A7, Gigabyte’ın AMD’nin Ryzen mobil işlemcilerini taşıyan birincil dizüstü bilgisayarları arasında. Bilhassa, yepyeni Ryzen 5000H mobil serisi ile donatılmışlardır. Hem Nvidia’nın yeni GeForce RTX 3000 serisini de içeriyorlar.

Sırasıyla 999 $ ve 1.399 $ ‘dan başlayan 15 inç A5 ve 17 inç A7, Dell’in G5 ve Lenovo’nun Legion 5i’si ile rekabet edecek şekilde konumlandırılmış görünüyor. Yine Ryzen kadar desteklenen eski model, çok iyi performans ve dehşet olmayan pil ömrü sunuyor – Verge yorumcusu Cameron Faulkner, “fiyat için inanılmaz derecede kabiliyetli” olarak nitelendirdi. Demin bir Ryzen 5000H veya GeForce RTX 3000 çipi az önce elimize geçmediğinden, bu ürünlere kıyasla A5 ve A7’den ne nesil performans kazanımları bekleyebileceğinizi hemen şimdi söyleyemiyoruz.

Fotoğraf: Gigabyte

Özel olarak, dizüstü bilgisayarlar bu yongaları 144Hz ya da 240Hz ekranla eşleştiriyor. Hem Gigabyte’ın “türbülans önleyici eğimli fanlar, ultra gürültüsüz PWM fan ve saf bakır ısı borusu” içeren Windforce soğutma sistemini benimsiyorlar. Gigabyte, sonucun “ayrıca oyun hem de görsel eğlencede sansasyonel bir deneyim” olacağını söylüyor. Her iki modelde de bir SD kart yuvası var.

Birbirine dik iki Gigabyte G5 modeli. Kameraya bakan biri Gigabyte G5 logosunu gösteriyor. Karşıya bakan biri hafifçe kapalı. Her ikisi de arkadan aydınlatmalı turuncu klavye. Ve işte tekrar renkli klavyeli Gigabyte G5. Image: Gigabyte

Gigabyte’ın 2020’nin en hayran eden orta derslik dizüstü bilgisayarlarından biri Aorus 5’ti. 15 inç bilgisayar, akıcı klavyesi, iyi oyun performansı ve kibar tasarımı için güçlü eleştiriler aldı: “Belirgin estetiği azıcık güvenli olmayan bile görünüyor, ”, PCGamer’dan Katie Wickens yazdı. Ama bir dizüstü oyun bilgisayarı için bile pil ömrü sorunları vardı – TechRadar sadece bir buçuk saat aldı.

bununla beraber, bu model Intel Core i7-10750H kadar destekleniyordu ve pil ömrü, AMD’nin Ryzen mobil işlemcileri Intel’in geçen yıla kadar üstün olma eğilimindeydi.

Gigabyte hem 10. Tür Intel işlemcilerden zorlama bölge yeni G5 ve G7’yi de duyurdu. Şirket şöyle yazıyor: “GIGABYTE G5 ve G7, daha fazlası için yapılmış sınırsız performans sunuyor. Daha pozitif oyun, daha fazla üretim, güvenilirlik, zorlama ve hız ile daha fazla ağırlama, ‘yeni normalin’ yeni taleplerini yerine getirmek için tasarlandı. ” Gigabyte G5 kameradan uzaklaştı, yarı kapalı, Gigabyte logosu görünür. Gigabyte, G5’in” basmakalıp oyuncular “için uygun olduğunu söylüyor. Resim: Gigabyte

G5 1.099 dolardan başlıyor; G7 ABD’de satışa sunulmayacaktır. A5 ve A7, sırasıyla 999 $ ve 1.399 $ ‘dan başlıyor ve Şubat ayının sonunda satışa sunulacak.

Comments
To Top