Haber

Ghost of Tsushima, The Games Awards 2020’de ‘Oyuncunun Sesi’ Ödülünü Kazandı

Ghost of Tsushima, The Games Awards 2020'de 'Oyuncunun Sesi' Ödülünü Kazandı

Video oyun tutkunları için epeyce hareketli geçecek bir sürecin içerisine girmiş bulunmaktayız. Dünyanın en tanıdık oyun ödülü etkinliklerinden bir parça başına olan “The Game Awards 2020“, önümüzdeki günlerde internet üzerinden gerçekleştirilecek. Etkinlik zarfında da yılın “en”leri, dağıtılmış ödüllerle taçlandıracak. Şimdiyse bu manâlı etkinliğin birincil kazananı emin oldu.

PlayStation 4 sahipleri, temmuz ayı içinde “Ghost of Tsushima” isimli bir oyunla tanışma imkanı yakaladılar. Sucker Punch Productions kadar geliştirilen oyun, Jin Sakai isimli bir samurayın Moğol işgaline aleyhinde duruşunu anlatıyordu. Böylece çok PlayStation 4 sahibinin bir solukta birtirdiği bu oyun, The Game Awards 2020 kapsamında “Oyuncunun Sesi” ödülünün sahibi oldu.

Ghost of Tsushima, oyuncuların tercihleriyle bu ödülü almaya hak kazandı

Ghost of Tsushima

The Game Awards’ın Oyuncunun Sesi isimli ödülü, video oyunlar için manâlı bir kategori. Çünkü bu kategorinin kazananı oyuncular kadar belirlenebiliyor. Hem PlayStation 4’e özel olan bu oyun, benzer kategori altında The Last of Us: Part II, DOOM Eternal, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales gibi fazla dinç isimlerin yanı sıra bir indie oyun olan Hades’le rekabet içine girdi.

Ghost of Tsushima, sadece “Oyuncunun Sesi” kategorisinde namzet gösterilen bir oyun değil. The Game Awards yetkilileri, bu oyunu Yılın Oyunu, En İyi Oyun Yönetmenliği, En İyi Sanat Yönetmenliği, En İyi Ses Tasarımı, En İyi Performans, En İyi Aksiyon/Serüven Oyunu ile En İyi Anlatı kategorilerinde de namzet olarak gösterdiler. Oyunun bu kategorilerin hangisi ya da hangilerinde kazanacağını, önümüzdeki günlerde görme imkanı yakalayacağız.

Comments
To Top