Haber

Geliştiriciler, Samsung Galaxy S2’de Android 11 Tabanlı LineageOS 18.1 Çalıştırmayı Başardı

Geliştiriciler, Samsung Galaxy S2'de Android 11 Tabanlı LineageOS 18.1 Çalıştırmayı Başardı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un bir dönemlerin en popüler amiral gemilerinden olan modeli Galaxy S2, Nisan 2011’de piyasaya sürüldü. Kutusundan Android 2.3.4 Gingerbread ile çıkan akıllı telefon, daha sonrasında Android 4.1 Jelly Bean’e değin güncelleme almaya devam etti. Uzunca bir süredir yeni yükseltme almayan cihaz, devlete ait olmayan bir LineageOS 18.1 sürümüyle Android 11 deneyimini kullanıcılara sunuyor.

Şüphesiz, piyasaya çıkalı hemen hemen 10 yıl olmuş bir cihazdan iyice akan ve sorunsuz bir Android 11 deneyimi beklememek gerekiyor. Bu noktada ROM’un son derece dengesiz ve denek olduğunu, birçok kritik özelliğin çalışmadığını da belirtelim.

LineageOS 18.1’e yükseltilen Galaxy S2’de bazı özellikler kullanılabiliyor:

XDA Developers forumlarından bir kullanıcının aktardığına göre bu yapı, GT-I9100 varyantı için tasarlandı. Kullanıcı, LineageOS 18.1’e yükseltilen Galaxy S2 modelinde ekran, arama alma, Wi-Fi, Bluetooth, kamera ve sesin gayet iyi çalıştığını söylüyor. öte taraftan bu cihazda arama yapılamadığı; GPS, FM Radyo, ekran video kaydı ve diğer birçok özelliğin ise çalışmadığının altı çiziliyor.

Dikkat edilmesi gereken bir öteki noktaysa ROM işleminin tüm adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirmek; somurtkan takdirde telefonun hasar görebileceği belirtiliyor. aynı zamanda işlemden daha sonra bütün veriler silineceği için yedekleme yapmadan önce ROM atılmaması tavsiye ediliyor.

Samsung Galaxy S2, günümüzde böylece tercih edilen bir akıllı telefon yok ancak hâlâ bir Galaxy S2 kullanıyor ve Android 11 deneyimini cihazınızda tecrübe etmek istiyorsanız buradaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Comments
To Top