Haber

Gelen Haberlere Göre İlk Katlanabilir iPhone’un Testlerine Başlandı

Gelen Haberlere Göre İlk Katlanabilir iPhone’un Testlerine Başlandı

Apple’ın zeki telefon sektöründe özellikle de tasarım konusunda büyük değişiklikler gerçekleştirdiğine sık tanık olmuyoruz. Hatta 13 yıllık bir geçmişe sahip olan iPhone serisinin tasarım dönemlerini kabaca iPhone-iPhone 3Gs, iPhone 4-iPhone 5S, iPhone 6-iPhone 8 ve iPhone X-iPhone 12 biçiminde dört bambaşka döneme zeka ayırabiliriz. Yeni sızıntılara göre Apple, ‘çeşitlilik’ isteyenlerin beklentilerine karşılık verecek yeni bir iPhone üzerinde çalışıyor.

Çin merkezli United Daily News haber sitesinin ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberine göre Apple, Samsung’dan katlanabilir ekran örnekleri talep etti ve Apple’ın bir numaralı iPhone üretim ortağı olan Foxconn şu sıralar katlanabilir iPhone üstünde testler gerçekleştiriyor. Apple, katlanabilir zeki telefonlarda en kayda değer unsurun ekran olduğunu bildiğinden tüm bileşenlerden önce OLED, mikro LED ekran seçimine odaklanıyor.

Katlanabilir iPhone, Eylül 2022’de tanıtılabilir

katlanabilir iPhone

Şu esas dek ortaya atılan iddialar, Apple’ın katlanabilir bir iPhone modeli piyasaya sürmesine uzun yıllar olduğunu ifade ediyordu. United Daily News ise Foxconn kadar deneme edilmekte olan cihazın Eylül 2022’de piyasaya sürülebileceğini belirtiyor. İddiaya tarafından Apple, tıpkı mevcut iPhone modellerinde olduğu gibi katlanabilir iPhone’u için de bambaşka parça tedarikçileri ile anlaşacak oysa kurulum tekrar Foxconn göre gerçekleştirilecek.

Sıradan bir dizüstü bilgisayarın katlama testleri 20-30 bin aç-kapa işleminden ibaret olsa da Foxconn’un katlanabilir iPhone için 100 binden fazla aç-kapa testleri yaptığı belirtiliyor. United Daily News, katlanabilir iPhone’un ne tasarımı ne de özellikleri hakkında veri vermedi. bu nedenle katlanabilir iPhone’un 2022’nin üçüncü çeyreğinde gelebileceği dışarıda herhangi bir bilgiye sahip değiliz. aynı zamanda daha önce böylece fazla isabetli akıntı gerçekleştirmiş olan Jon Prosser, katlanabilir iPhone’un tıpkı Microsoft’un Surface Duo modeli gibi çift ekranlı bir cihaz olabileceğini açıklama ediyor.

Comments
To Top