Haber

Geçen Yıl Kurulan Türk Oyun Şirketi Bigger Games, Tam 6,6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Geçen Yıl Kurulan Türk Oyun Şirketi Bigger Games, Tam 6,6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Bu yıl 1,8 milyar dolar gibi rekor bir tutarla Zynga tarafından satın alınan Peak Games’in Toy Blast oyununda çalışan Hakan Ulvan, Yağız İpek ve Erkan Gürel; Bigger Games isimli yeni bir oyun girişimi kurdular. Ekibin geliştirdiği oyunlar kısa sürede 75 milyon toplam indirmeye ulaştı.

Basit bulmaca oyunları geliştiren Bigger Games, ABD merkezli Index Ventures liderliğinde düzenlenen turda 6,6 milyon dolarlık yatırım aldı. Daha önce Supercell, King, Roblox ve Discord gibi önemli girişimlere destek veren Index Ventures’in bu yatırımı, global çapta kayda değer bir galibiyet olarak gösteriliyor.

Bigger Games, daha birincil yılında 75 milyon indirmeye ulaşınca potansiyelini emin etti: 

90’lı yıllarda halka geçirme oyunu olarak da tanıdık oyunun dijital versiyonu Hoop Stack, topları dağıtılmış haritalarda deliğe ulaştırmaya çalıştığını Hollo Ball ve halatlara şekil verdiğiniz Color Rope, Bigger Games’in sadece 1 yılda geliştirdiği üç kolay oyun. Kullanıcıların gündelik olarak antre yaptıkları bu oyunların amacı, son derece kolay kontroller eğlenceli zaman geçirilmesini karşılamak. 

Bigger Games kurucularından Hakan Ulvan, Vanturebeats’e yaptığı açıklamada “Basmakalıp bulmaca oyunları pazarında büyük fırsatlar olduğu düşünüyoruz. Başladığımızda basit oyunlar ile seri kazançlar olmak istedik. Bu oyunlar başarılı oldu. Pazara seri girmek için pazarlama ekibimizi de seri koymak istedik” açıklamasında bulundu. 

Ulvan, şirketin her oyundaki her seviye üzerinde detaylı şekilde çalıştığını ve oyunların uyumlu olarak geliştirildiğini ifade ediyor. Ekip hem oyuncuların baştan antre yapmalarını sağlayacak oyun içi elementlere çok önem veriyor.

Comments
To Top