Haber

Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri, Yanan Otomobilin Yerine Yenisini Geliştiriyor

Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri, Yanan Otomobilin Yerine Yenisini Geliştiriyor

Birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Gaziantep Üniversitesi Araba, Robot ve Enerji Topluluğu (ORET) göre geliştirilen bir otomobilin, hangarda yandığından ve kullanılamaz ışık halkası geldiğinden bahsetmiştik. ECOTRON-4 isimli otomobilin geliştiricileri, yaşanan şanssız olaydan sonradan büyük endişe yaşamışlardı ancak o şanssız günler geride kalmış durumda. Çünkü öğrenciler, yardımseverlerden aldıkları destekler sonucunda yeni bir araba geliştirmeye başladılar.

Konuyla ilgili açıklamalar, ORET Başkanı Ali Alper Korkmaz kadar yapıldı. Yaşanan talihsiz olayın arkasında yetkililer, yöneticiler ve hatta rakip takımlardan yardım mesajları aldıklarını söyleyen Korkmaz, her tarafta çalışmalara başladıklarını ifade etti. Bu denli fena bir olaydan sonradan mutlaka daha iyi olayların yaşanacağına inandığını gösteren Ali Alper Korkmaz, ciddi bir galibiyet elde etmek istediklerini, bu yönde çalıştıklarını söylüyor.

2021’deki yarışlara katılmak istiyorlar

ECOTRON-4

Korkmaz, TÜBİTAK’ın 2021 yılında bir yarış düzenleyeceğini ve kendilerinin de o yarışa katılmak istediklerini açıklama ediyor. Takım kaptanı Melih Burak Albayram, konuyla ilgili açıklamalarında ise yaşanan şanssız durum ardından fazla üzüldüklerini oysa bu üzüntünün kendilerine zor verdiğini söyledi. Yarışlardan çekilmek gibi bir durumun laf konusu olmadığını ifade eden Albayram, daha sıkıntısız, sağlam ve rekabetçi araçlar üreteceklerinin altını çizdi.

Melih Burak Albayram, kendilerine gelen desteklerle ilgili de konuştu. Gaziantep Valisi Davut Gül‘ün kendilerini arayarak makamına misafir etme ettiğini ve kendilerine destek olacaklarını söylediğini belirten Albayram, “Gaziantep’i Geliştirme Vakfı”nın bu konuda aracı olacağını açıklama etti. Yaşanan olaydan ders çıkarttıklarını ve bunun kendilerini kamçıladığını söyleyen Albayram, destekler doğruca umutlarının yeşerdiğini sözlerine ekledi.

Comments
To Top