Haber

Gameloop (Tencent Gaming Buddy) FPS Artırma Yolları

Gameloop (Tencent Gaming Buddy) FPS Artırma Yolları

PUBG Mobile, mobil platformdaki battle royale oyunları aralarında en iyi ve en popüler olanlarından biri. Mobil sürümün çıkışının birkaç hafta gerisinde geliştiriciler, oyunu PC’de de oynamanıza yarayan Gameloop (Tencent Gaming Buddy) Android emülatörünü de resmen yayınlamışlardı. Oyun şimdi 100 milyondan pozitif indirme sayısına ve Google Play Store’da 4,2 yıldız dereceye sahip.

PUBG Mobile’in her ne kadar bir mobil oyun olsa da yüksek performans veren bir sistem gerektirdiği maalesef anlaşılır. Bu noktada orta-alt segment bilgisayara sahip oyuncular, oyunu oynarken geç kalma ve FPS düşüşü sorunları yaşıyor. Biz de PUBG Mobile oynarken Gameloop veya Tencent Gaming Buddy FPS değeri nasıl artırılır anlattık.

PUBG Mobile Gameloop (Tencent Gaming Buddy) FPS artırma taktikleri:

Arkada çalışan tüm uygulamaları kapatın Grafik ayarlarınızı düşürün Android emülatörü çözünürlüğünü düşürün Sanallaştırmayı etkinleştirin

Arkada çalışan tüm uygulamaları kapatın

görev yöneticisinde arkada çalışan programları kapatın

Adım #1: Görev çubuğuna sağ tıklayıp Ödev Yöneticisini açın. Adım #2: Programlar kısmına gelin. Adım #3: İşlemci ve RAM’i gereğinden fazla sömüren programları kapatın.

Birçok süre arka planda çalışan patavatsız uygulamalar sisteminizi fazla pozitif yavaşlatır ve FPS düşüşüne sebep olur. Tencent Gaming Buddy FPS artışı temin etmek için ödev yöneticisini açın ve Programlar kısmında arkada çalışan, CPU ve RAM’i sömüren tüm programları kapatın.

Grafik ayarlarınızı düşürün

pubg mobile grafik ayarları düşürme

Adım #1: Oynadığınız oyunu (PUBG Mobile, COD Mobile, Garena) açın ve Ayarlarına girin Adım #2: Grafik seçeneğine gelin. Adım #3: Tüm özellikleri en düşüğe çekin.

Herhangi bir oyunda FPS artışı sağlamak için en etkin yol, oyunun grafik ayarlarını düşürmektir. Oynadığınız oyunun ayarlar kısmına gidip grafik ayarlarını açın ve bütün özellikleri en düşüğe çekin. Grafikleri düşürürken FPS seçeneğini en yükseğe çekmeyi de dikkatsizlik etmeyin.

Android emülatörü çözünürlüğünü düşürün

gameloop çözünürlük ayarları

Adım #1: Sağ üst 3 çizgi ikonuna tıklayın Adım #2: Motor sekmesine gelin Adım #3: Çözünürlüğü düşürün.

Bilhassa PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile’ı oynarken Gameloop veya eski adıyla Tencent Gaming Buddy FPS artışı karşılamak için emülatörün çözünürlüğünü de düşürebilirsiniz. Oyunun görünüm kalitesi düşse de alacağınız FPS bir hayli artacaktır.

Sanallaştırmayı etkinleştirin

virtualization (sanallaştırma) nasıl yapılır

Adım #1: Bilgisayarınızı başlatırken BIOS menüsünü açılmak için zorunlu F tuşuna basın. (Genelde F11, F8 veya F2 oluyor) Adım #2: Sistem Konfigürasyonu (System Configuration) sekmesine gidin. Adım #3: Virtualization Technology’ye gelip Enter’a basın ve Enabled yapın. Adım #4: F10 tuşuna basın ve seçenekleri kaydederek bilgisayarınızı her yerde başlatın.

Sanallaştırma (virtualization) teknolojisi, bilgisayarınızın diğer işletim sistemlerini taklit etmesini sağlar. Bir Takım bilgisayarlarda bu nitelik fabrika çıkışında etkili olsa da çoğunda devre dışı durumda. Bu özelliği etkinleştirmek için bilgisayarınızın BIOS ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Eğer hangi tuş kombinasyonuyla BIOS’unuzu açacağınızı bilmiyorsanız anakart modelinizi internette aratarak bulabilirsiniz.

Bu Vesile Ile bir PUBG Mobile oyununu PC’de oynamanıza yarayan Gameloop (Tencent Gaming Buddy) üstünde FPS nasıl artırılır sorusunu yanıtladığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Keza devlete ait Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top