Haber

Game Pass PC İçin EA Play Servisinin Ertelendiği Duyuruldu

Game Pass PC İçin EA Play Servisinin Ertelendiği Duyuruldu

Dizi ve film dünyasında bir süredir var olan abonelik servisleri, oyun dünyasında da yaygınlaşmaya başladı. Özellikle büyük oyun şirketleri, kendi abonelik servislerini duyuruyorlar. Bu şirketlerden ikisi Microsoft ve Electronics Arts, geçtiğimiz aylarda bu konuda güçlerini birleştirmişti.

Microsoft’un abonelikli oyun servisi Xbox Game Pass ile Electronics Arts’ın abonelikli oyun servisi EA Play, güçlerini birleştirmiş ve EA Play, Xbox Games Pass servisine konsollar için dâhil olmuştu. Hem PC aboneliği için de EA Play’in sunulacağı açıklama edilmişti. Ama PC oyuncuları için can sıkıcı bir haber geldi.

Game Pass PC için EA Play servisi ertelendi.

xbox game pass ea play

Microsoft, Xbox’ın devlete ait internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Xbox Game Pass PC için EA Play servisinin ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada PC için bu entegrasyonun önümüzdeki yıl kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Yayınlanan açıklamada Electronics Arts ile birlikte çalışarak ortaya inanılmaz işler koyabileceklerini fakat bunun için daha pozitif zamana gereksinim duyulduğu belirtildi. Konsol için bu seçenek hâlihazırda sunulmuşken PC için neden ertelendiğine dair ise net bir bilgi paylaşılmadı. Keza PC için bu entegrasyonun ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir tarih de belirtilmedi.

Şu lahza konsol için Game Pass EA Play servisinde geçtiğimiz yıl çıkan Star Wars Jedi: Fallen Order, Need for Speed Heat, Anthem, Battlefield V, Mass Effect: Andromeda, Dragon Age: Inquisition gibi birçok oyun bulunuyor. neticede EA Play’de bulunan oyunları oynamak isteyen Game Pass PC abonelerinin azıcık daha beklemesi gerekecek.

Comments
To Top