Haber

Galaxy S21, Samsung Pay’in en kullanışlı özelliğini desteklemiyor

Galaxy S21, Samsung Pay’in en kullanışlı özelliğini desteklemiyor

Samsung, Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra’nın bundan böyle Samsung Pay’in kullanışlı Manyetik Tehlikesiz İletim (MST) özelliğini desteklemediğini doğruladı. Ve şirketin Android Police’e söylediklerine dayanarak, Samsung’un bundan daha sonra çıkardığı tüm telefonlar için aynısı geçerli olacak.

Bilinen değilseniz, MST, Samsung telefonlarının, ödeme terminallerinin bayağı bir kredi kartını kaydırdığınızı düşünmesine neden olan manyetik bir darbe göndermesine ihtimal tanıyan fazla olağanüstü bir numara. Bununla ilgili en yararlı şey, MST’nin NFC ödemelerinin bulunmadığı senaryolarda çalışabilmesidir. Bu manyetik sinyali, geleneksel bir kart kaydırıcıyla neredeyse her ödeme terminaline gönderebilir.

MST elbette değildir: İlk denemede ödeme almak ara sıra kuvvet olabilir ve kartınızı bir yuvaya sonuna kadar sokmanız gereken durumlarda değersizdir.

Oysa Samsung, NFC’nin benimsenmesinin Samsung Pay’in MST yönünü aşamalı olarak kaldırabileceği bir noktaya ulaştığına inanmasıyla birlikte bundan böyle bir gidişat var. Samsung, Android Police’e yaptığı açıklamada, “Tüketiciler ve işletmeler göre yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisinin çabuk benimsenmesi sebebiyle, 2021’de piyasaya sürülen cihazlardan başlayarak, Samsung Pay desteğini Galaxy portföyündeki NFC işlemlerine odaklayacak” dedi. . “Gelecekteki cihazlar bundan böyle manyetik şerit teknolojisi (MST) içermeyecek olsa da, önceki ahenkli Galaxy cihazlarına sahip müşteriler, MST dahil Samsung Pay’i kullanmaya devam edebilecek.”

Galaxy S20 kadar yeni Samsung telefonlar FE hala yerleşik MST yeteneklerine sahipti, böylece ahenkli bir cihaz bulmak için fazla geriye doğru gitmenize lüzum yok.

Bu, Galaxy S21 ailesiyle Samsung’un artık şunlardan kurtulduğu anlamına geliyor:

Yük tuğlası microSD depolama genişletmesi MST

O Kadar fazla insanın kaybetmeyi umursamayacağı hissine kapılıyorum bunlardan bazıları (veya hepsi) – bilhassa S21 ve S21 Plus’taki düşük başlangıç ​​fiyatları ile – oysa Samsung Pay’in olur ya de en iyi numara olan şeyi kaybettiğini inkar etmek olası yok.

Comments
To Top