Haber

Futbolun En Büyük İsimlerinden Maradona, 60 Yaşında Hayatını Kaybetti

Futbolun En Büyük İsimlerinden Maradona, 60 Yaşında Hayatını Kaybetti

Messi’den çok daha önce bir başka Arjantin efsanesi futbol sahalarının tozunu attırıyordu. Dahası o, Messi’nin aksine sadece futbol sahasında yok saha dıştan da Arjantin’i temsil eden biriydi. Birçok kişiye tarafından de futbolun en büyük ismi olan bu futbolcu Diego Armando Maradona’ydı.

Arjantinli futbol efsanesi, ülkenin gazetelerinden Clarin ve Ole’nin iddialarına tarafından 60 yaşında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Büyük yıldız, hayatının son dönemlerinde çoğu kez futbol dışı konularla da gündeme geliyordu.

Yakın zamanda ameliyat olmuştu

maradona

Futbol efsanesi, yakın zamanda düştükten sonradan beyninde oluşan kan pıhtılaşmasından kurtulmak için bıçak altına yatmıştı. Ameliyatın arkasında tedavisi evde devam eden Maradona, durmadan sağlık personeli göre da teftiş ediliyordu. 

Gelen fotoğraflarda Maradona’nın evinin önünde ambulanslar bulunuyordu. İddialara tarafından beyin ameliyatı sonrasında evinde çare gören oyuncu yürek krizi geçirdi. Kalp atışı ve nefes alışı duran oyuncunun bütün müdahalelere karşın kurtarılamadığı açıklama edildi.

Meşhur ismin vefatı spor camiasını da yasa boğdu. Böylece fazla önde gelen sporcu, kurum ve spor yorumcusu da ünlü ismi anmak için paylaşımlarda bulundu. Maradona bir anda Twitter’da da trending topic haline geldi.

Arjantin’in asi çocuğu

maradona

Diego Armando Maradona, Arjantin’in Argentinos Juniors’ta başladığı kariyerinde Barcelona ve Napoli gibi kulüplerin de formalarını giydi. daima için futbol açık havada yaşadıklarıyla da gündeme gelen Maradona, uzun vakit de uyuşturucu bağımlılığı ile uğraş etti.

1986 Dünya Kupası’nda kazanan olan Arjantin’in kaptanlığını da yapan Maradona, o turnuvada İnglitere’ye eliyle bir gol atmış; sonra da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “O, Tanrı’nın eliydi” demişti. Böylece yıldız ad ülkesinin, Falkland Savaşı’nda yaşadıklarının intikamını da almıştı.

Diego Armando Maradona, Arjantin futbolunun son Benekli Yüzlü Meleği, daha uzun yıllar boyunca futbol dünyasında unutulmayacak.

Comments
To Top