Haber

Furiosa’nın Geçmişini Anlatacak Yeni Mad Max Filmi Duyuruldu

Furiosa'nın Geçmişini Anlatacak Yeni Mad Max Filmi Duyuruldu

1979 yılında karşımıza çıkan birincil Mad Max filminden bu yandan vizyona giren bütün Mad Max filmlerinde yönetmen koltuğunda oturan George Miller, Temmuz 2019’da yapmış olduğu bir açıklamada, “Keza Mad Max hem de Furiosa hikayesini ilgilendiren iki hikaye var.” diyerek önümüzdeki dönemde yalnızca yeni bir Mad Max filmi göreceğimizin ipucunu vermekle kalmamış, bir Furiosa spin-off’u izleyeceğimizi de ima etmişti.

Bugüne geldiğimizde ise Warner Bros., Mad Max: Fury Road’un iki asıl karakterinden biri olan Furiosa’nın geçmişini konu alacak yeni bir Mad Max evreni filmini resmi olarak duyurdu. Yapılan açıklamalara göre herhangi bir terslik olmaması halinde ilk Mad Max spin-off’u, 23 Haziran 2023’te beyaz perdede olacak.

Yeni Mad Max filminde Furiosa, Anya Taylor-Joy göre canlandırılacak

furiosa

Diğer Mad Max filmlerinde olduğu gibi Furiosa filminde de yönetmen koltuğunda George Miller yer alacak. Oysa filmde Furiosa’nın geçmişini, dolayısı ile gençliğini göreceğimizden Fury Road’da Charlize Theron kadar canlandırılan Furiosa, Anya Taylor-Joy tarafından canlandırılacak.Thor rolünden hatırladığımız Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II de Taylor-Joy’a filmde eşlik edecek.

Mad Max: Fury Road’da Furiosa karakterini Max Rockatansky’nin kaçışına destek ederken görmüştük. George Miller’ın Nico Lathouris ile birlikte kaleme aldığı yeni film ise çöldeki bitmek tükenmek bilmeyen kovalamacadan yıllar öncesini konu alacak. Filmde Max karakterinin görünüp görünmeyeceği süresiz ama bunun bir devam filmi değil, benzer evrende geçen bir bağlı film olacağını düşünürsek, Max’i görmeme ihtimalimizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Comments
To Top