Haber

FTC, yüz tanımaya döndürülen fotoğraf depolama uygulamasına yerleşti

FTC, yüz tanımaya döndürülen fotoğraf depolama uygulamasına yerleşti

Federal Ticaret Komisyonu, fotoğraf depolama uygulamasıyla anlaşmaya vardı Ajansın Pazartesi günü yaptığı açıklamaya tarafından, müşterilerin fotoğraflarını yüz tanıma teknolojisini için onlara söylemeden kullandıklarını söyledi.

Anlaşmanın şartları gereğince. Everalbum Inc., hesaplarını devre dışı bırakan kullanıcılarının resim ve videolarının yanı sıra, kullanıcıların fotoğrafları ya da videolarıyla geliştirilen yüz tanıma algoritmalarını da silmek zorundadır. Şirket ayrıca, kullanımlarına müsade vermeyen kullanıcıların fotoğraflarından elde edilen ve “yüz tanıma amacıyla kullanılabilecek yüz özelliklerini yansıtan veriler” olarak tanımladığı tüm “yüz yerleştirmelerini” silmeli.

Everalbum’un Ağustos ayında kapatılan ve kendisini Paravision AI olarak tekrar markalaştıran Everalbum’un, kişisel bilgileri nasıl topladığını ve kullandığını ve kullanıcıların gizliliğini nasıl koruduğunu hatalı açıklama etmesi de yasak. Yazılımları kişisel kullanım için tüketicilere pazarlıyorsa, şirketin kullanıcılardan topladığı biyometrik bilgileri yüz yerleştirmeleri oluşturmak veya yüz tanıma teknolojisini geliştirmek için kullanmadan önce açık onay alması gerekir.

2019 raporunda NBC News, Ever’in 2013’te bir bulut depolama işi olarak nasıl kurulduğunu, ama dört sene sonradan resim uygulamasının “gitmediğini fark ettiği için yüz tanınma teknolojisi sağlayıcısı olmaya başladığını” enine boyuna açıkladı girişim ölçeğinde bir işletme olmak. ” Rapor, Ever uygulamasının yüz tanınma algoritmasını eğitmek için müşterinin özel fotoğraflarını kullandığını ve gerisinde bunları müşterilere sattığını ortaya çıkardı.

Şirket o sırada kişisel kullanıcı verilerini asla paylaşmadığını söyledi. Gizlilik politikası, “Dosyalarınız, ürünlerimizi ve bu teknolojileri iyileştirmeye ve eğitmeye yardımcı olmak için kullanılabilir” dedi, ancak fazla eksik ayrıntıyla.

Resim hizmetleri çoğunlukla fotoğrafları ayırmak için yüz tanımayı kullanır – Google, Facebook ve Apple geçmişte mahremiyet endişeleri sebebiyle sistemleri nedeniyle eleştirilmiştir – ve büyük resim veritabanları çoğunlukla şirketler kadar yüzlerini eğitmek için kullanılır tanınma algoritmaları. gerçi, bu hizmetler kullanıcıdan ayrıntılı izinler istek ediyor ve bir fotoğraf hizmetinin kullanıcıları bilgilendirmeden adamakıllı yüz tanımaya dönmesi son derece nadirdir.

FTC’ye kadar Everalbum, kullanıcılara fotoğrafları sileceğini ve hesaplarını devre dışı bırakan kullanıcıların videoları, ama ajans şirketin bunu minimum Ekim 2019’a dek yapamadığını, bunun yerine onları süresiz olarak sakladığını söyledi.

Paravision sözcüsü The Verge’e gönderdiği bir e-postada, FTC sipariş “halihazırda gerçekleşmiş bir değişikliği yansıtır” ve şirketin “ilerleyen bir tüketici işini yürütme planı yoktur.” Sözcü, Paravision’ın yüz tanınma modelinin herhangi bir Ever kullanıcısının verilerini kullanmadığını da sözlerine ekledi.

“Yüz tanıma ve bilgisayarla görme teknolojisi hayatlarımızı derinlemesine iyileştirme potansiyeline sahip ve etkilerinin ciddiyetini son derece ciddiye alıyoruz,” diyen sözcü, Paravision’ın “dürüst” olarak kabul edildiğini de sözlerine ekledi. yüz tanıma teknolojisi sağlayıcısı ”. “En son nesil modelimizle bu konumu korumayı dört gözle bekliyoruz ve bu teknolojinin etik gelişimi ve kullanımına derinden bağlıyız.”

Comments
To Top