Haber

Fossil, Gen 5 LTE akıllı saatini duyurdu, ancak aynı eski işlemciye sahip

Fossil, Gen 5 LTE akıllı saatini duyurdu, ancak aynı eski işlemciye sahip

Fossil, LTE ile ilk önce bir zeki saat yapıyor: Gen 5 LTE. Nispeten can sıkıcı adından da tahmin edebileceğiniz gibi, saat Fossil’in Gen 5 Wear OS platformuna dayanıyor. Bu, benzer özelliklere sahip olduğu ve muhtemelen 5. Nesil platformunu başta incelediğimiz 2019’un sonlarından bu yandan Fossil’in zeki saatleriyle aynı şekilde çalıştığı anlamına geliyor. 349 $ ‘a perakende satışa sunulacak ve bu baharda ABD’de Fossil mağazalarında ya da Verizon’da satışa sunulacak.

Dikkat edilmesi gereken en kayda değer nitelik, Qualcomm’un Snapdragon 3100 işlemcisidir. Başlıca seri Wear OS yazılımının üstesinden varmak için tatmin edici, ama onu kullanan akıllı saatler hala bir jurnal pil ömründen fazlasını elde etmekte zorlanıyor. Fossil’in yeni Snapdragon 4100’ü hemen şimdi kullanmıyor olması bir hayal kırıklığı. Adil olmak icabında, hemen şimdi fazla yaygın yok – esas olarak TicWatch Pro 3’te mevcut. Ne eyvah oysa Wear OS saatlerinde yaygın olan batarya sorunlarını tamir etmek için, Fossil’in saatleri, açılan ya da kapatılan “dört batarya ön ayarı” sunuyor ihtiyaçlarınıza emrindeki olarak dağıtılmış işlevler.

Gen 5 LTE yürek atış hızı, GPS, doruk ve etraf ışığı sensörlerine sahiptir. Fossils’in “suya dirençli” dediği bir hoparlörü de var. Siyah ya da pembe altın olarak kazanç, oysa yalnızca bir boyut, 45 mm’lik bir kasa vardır. Bir eSIM kullanır ve Verizon’a özeldir ve aramalar ve kısa mesajlar için operatörün Numara Paylaşım sisteminden yararlanır.

LTE özellikli bir akıllı saat arayan Android kullanıcılarının o kadar çok iyi seçeneği yok, bu nedenle bu yeni Nesil 5 LTE, geldiğinde en iyi seçenek olabilir. 3100’ün ve bataryanın LTE’yi her şeyden önce işleyip işlemediğini görmek için bir inceleme beklemeye layık.

Son (ve en iyisi, Fossil’in Skagen markasının, Fossil’in daha çıplak kemik yazılım platformunu kullanan yeni bir hibrit zeki saati piyasaya sürmesi. 195 dolarlık Skagen Jorn Hybrid HR, bir e-kağıt ekranda hareket eden maddi ellere sahip. Saat, 38 mm veya 42 mm kasa boyutlarında kazanç ve birkaç farklı renk seçeneği içerir.

Saat takriben iki hafta dayanmalıdır bir ücret karşılığında, ancak yine de esas zeki saat işlevlerini yapabileceksiniz. Kalp atış hızınızı algılayabilir, bildirimler gösterebilir ve adımları sayabilir. 2019’da İK hibrit platformunun Fossil versiyonunu incelediğimde, yazılımın kalitesinden o kadar etkilenmemiştim, oysa bir kısmı o zamandan beri güncellendi.

genel olarak, Fossil’in bu bahardaki akıllı saat serisi işçiye benziyor. Hiçbir şey gerçekte göze çarpmıyor, oysa şirket Wear OS saatlerini esas bilgileri tamamiyle anlamadıkları bir yere getirmeyi başardı. Yazılımla bundan daha garip bir şey gerçekleştirmek Fossil’in işi değil, Google’ın işi. Google’ın teçhizat cephesindeki bir sonraki adımı, Fitbit’i satın alma işlemini tamamlamaktır. Wear OS ve genellikle smartwatch yazılımında bir sonraki adım? Bu noktada kimsenin tahmini değil.

Comments
To Top