Oyun

Fortnite Xbox’ta bölünmüş ekran nasıl yapılır

Fortnite Xbox'ta bölünmüş ekran nasıl yapılır

Fortnite’ın Xbox için ayrılmış ekran modu, sizinle maça atlayacak bir arkadaşınız olduğunda oyuna fantastik bir katkı maddesi sağlar. Xbox’ta montaj süreci epeyce kolaydır ve her iki hesapta da bir Xbox Live Gold aboneliğine sahip olmanız gerekmez. Oynamaya başlatmak için süratli bir şekilde nasıl çalıştıracağınız aşağı açıklanmıştır.

1. Adım: İki Xbox oyun kumandanız ve iki hesabınız olduğundan kesin olun

Kulağa bariz gelebilir, oysa iki Fortnite ayrılmış ekranı oynatmak için Xbox denetleyicileri. Burada herhangi bir kumanda paylaşımı olmayacak. Keza iki Xbox hesabınızın olması gerekir. Fortnite’ın ona yerinde hesaplara sahip iki ayrı oyuncu gibi davranması gerekiyor, bu nedenle bir tane olmadan oynamanıza izin veremez. Bu, montaj işleminden önce veya esnasında yapılabilir, ama daha önce yoldan çekmenizi öneririz. Misafir hesaplarının çalışmadığını, bu nedenle bir e-posta adresi ve parolası olan yerinde bir Xbox hesabına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

AYRICA BAKINIZ: Mükemmel 2018’i bildiren 10 ‘Fortnite’ anı

2. Adım: Fortnite’ı Duos’ta başlatın

Xbox’ta Fortnite ayrılmış ekran yalnızca iki modda çalışır: Çiftler ve Takımlar. İkinci oyuncu seçeneği, bu modlardan biri için lobide olmadığınız sürece görünmez. Tek yapmanız gereken Battle Royale’i seçmek ve peşinde zorunlu iki moddan birini seçmek.

3. Adım: İkinci kumandayı açın ve oturum açın

Az Daha bitti. İlk oyuncu hazırlanmış olduğunda, ikinci oyuncunun Xbox oyun kumandasını açması ve henüz yapmadıysa konsolla eşleştirmesi gerekir. Bu noktada, ekranın aşağı “P2 OTURUM AÇ” için Y düğmesini basılı tutun yazan bir seçenek görmelisiniz. Bunu yapın ve sistem, az önce oturum açmadıysanız, oturum açmanız için bir hesap listesi isteyecektir. Keza buradan yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ara Sıra ekranın altındaki seçeneğin dikkatli olabileceğini unutmayın, böylece görünmesi için Duos veya Squads’tan çıkıp her tarafta girmeniz gerekebilir.

4. Adım: Bırakın!

Xbox’ta Fortnite bölünmüş ekranı oynamak için gereken tek şey bu. Oradan bir oyuna atlayabilir ve nereye ineceğinizi seçebilirsiniz. Her şey benzer şekilde çalışır, oysa kanadınızı çekmeden önce, ikinci oyuncu gitmeye karar verdiği her tarafta ilkini takip eder. Bir Xbox Series X veya S’ye sahipseniz, saniyede bütün 60 kare hızında ayrılmış ekranı da oynayabilirsiniz.

Fortnite ayrılmış ekran Xbox sınırlamaları

Orada olduğunu bilmelisiniz Xbox’ta Fortnite ayrılmış ekrana yönelik bazı sınırlamalardır. Daha önce de söylediğimiz gibi, özellik yalnızca Duos ve Squad’larda mevcut. Bu, onu Kreatif, sınırlı süreli modlar, Dünyayı Kurtar veya Tekler’de etkinleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Bu modların gelecekte ayrılmış ekranı destekleyip desteklemeyeceği belirli değil, ama şimdilik bunlara giremezsiniz.

Fortnite birincil oyuncuyu oturumun bir cins sahibi olarak gördüğü için, hiçbiri ikinci oyuncu için menülere erişilebilir. Herhangi bir oyuncunun bağlantısı kesilirse veya maçtan ayrılırsa diğeri de çıkmak zorunda kalacak.

Gelecekte Xbox’ta Fortnite’ın bölünmüş ekranının genişlemesini görmek hoş olsa da, bu millet için eğlenceli bir nitelik çevrimiçi çok oyunculu oyunlarla uğraşmak veya iki konsola sahip almak istemeyenler. Birazcık sabırla birlikte başarı için yarışmaya başlayabilirsiniz. Bol şans!

Comments
To Top