Haber

Fortnite Geri Dönüyor: NVIDIA GeForce NOW iOS’a Geldi

Fortnite Geri Dönüyor: NVIDIA GeForce NOW iOS'a Geldi

Teknoloji devi Apple, yeni cins oyun yayınlama platformlarının kendi bahçesinde kök salmasına kapılarını kapatmıştı. gerçi bu platformlar az daha kapıdan kovulsa bacadan girerek kendilerine bir yol bulmaya devam ediyor.

Bugün NVIDIA, yeni GeForce NOW hizmetinin iOS cihazlara geldiğini duyurdu. Bu hizmet tamamen PC oyunlarını, iPhone ve iPad’lerde tarayıcı üzerinden oynayabilmek mümkün. Hatta bu oyunlara Fortnite da dahil.

Tarayıcıdan mobilde oyun keyfi

geforce now

Kullanıcılar, GeForce NOW kütüphanelerine iOS cihazlarındaki tarayıcıda play.geforcenow.com adresine girerek erişim sağlayabiliyor. NVIDIA’nın da belirttiği üzere bu arayüz az önce beta aşamasında. Haliyle de bazı manâlı eksikleri bulunuyor.

şu anda platformda demin bir dokunmatik arayüz bulunmuyor ve oyunları oynamak için bir Bluetooth veya güç girişi oyun pedi gerekiyor. Bu da MOBA ve strateji gibi yoğun klavye fare kullanımı gerektiren oyunların hemen şimdi oynanamadığı anlamına geliyor.

Denetim anlamındaki sıkıntıları bir kenara bırakırsak, GeForce NOW acilen Safari üzerinde Windows, Android ve Chrome OS’ta çalışacağı gibi performans gösteriyor. Oyuncular, bir seferde 1 saate değin ücretsiz olarak istedikleri oyunu oynayabiliyor.

Oyun kütüphanelerine erişim olası

geforce now

GeForce NOW şimdi kendi özel oyunlarına sahip değil ama Steam, Epic ve uPlay PC’deki yüzlerce oyunu göz önüne aldığımızda bu şu anda fazla da kayda değer bir eksiklik gibi gözükmüyor. “Founders” üyeliği alanlar dört saate değin oynayabilirken, NVIDIA’nın sunduğu RTX grafik kart teknolojisi gibi özelliklerden de yararlanabiliyorlar.

Yeni hizmetin bir başka göze çarpan özelliği ise Fortnite’ı pratik olarak iOS’ta oynamayı olası kılması oldu. Bilindiği üzere Fortnite, Epic ile Apple arasındaki anlaşmazlıktan sonradan iOS mağazalarından kaldırılmıştı. Gelecekte yeni platformlara da açılacak olan bu hizmette keza oyunları oynamayı kolaylaştıracak arayüzler de yer alacak.

Comments
To Top