Haber

Fortnite geliştiricisi Epic Games, yeni genel merkezi için Kuzey Carolina’da bir alışveriş merkezi satın aldı

Fortnite geliştiricisi Epic Games, yeni genel merkezi için Kuzey Carolina'da bir alışveriş merkezi satın aldı

Şirket, Fortnite geliştiricisi Epic Games’in Cary, Kuzey Carolina’daki merkezini şehrin diğer ucundaki büyük bir alışveriş merkezine taşıdığını duyurdu. 87 dönümlük Cary Towne Center’ı 2024 yılına değin yeni belli başlı üssüne dönüştürmeyi planlıyor.

Geliştirme tamamlandıktan daha sonra Epic, sitenin eğlence ve ofis alanlarını içereceğini söylüyor. uzun vadeli büyümesi. ”

Şirket, bu sene yeni HQ sitesinde geliştirmeye başlamayı planladığını söylüyor. Triangle Business Journal’a kadar Epic, mülkü Ocak 2019’da alışveriş merkezinin üç başlıca kiracısını kaybetmesinin arkasında sıkıntılı bir satışın parçası olarak satın bölge Turnbridge Equities and Denali Properties’den satın aldı. Turnbridge ve Denali, siteyi Carolina Yards adlı karma kullanımlı bir gelişime dönüştürmeyi planladı.

Bir sözcü The Verge’e gönderdiği bir e-postada, Epic’in mülkü geliştirme planlarının sitedeki mevcut yapılardan bazılarının yıkılmasını da içerdiğini söyledi, ancak şirket daha artı ayrıntı sunmadı. planların hala erken aşamalarda olduğunu söylüyor. Yeni genel merkez hazırlanmış olana dek Epic, yaklaşık üç aks uzaklıktaki Cary’deki Crossroads Boulevard’daki mevcut ofislerinde faaliyet göstermeye devam edecek.

Epic, geçen yaz bir finansman turunda 1,78 milyar dolar topladı ve yaklaşık 17,3 milyar dolarlık bir değere sahip. Şirket, App Store’daki ücretler konusunda Apple ile halen devamlı bir hukuk mücadelesine girmiş olsa da, Epic’in Fortnite’ı, Mayıs ayı itibarıyla 350 milyondan pozitif belirtilmiş oyuncuyla 2020’de epeyce popüler olmaya devam etti.

Comments
To Top