Haber

Formula 1’de Son Yılların En Yakın Sıralama Turlarını Bottas Kazandı

Formula 1'de Son Yılların En Yakın Sıralama Turlarını Bottas Kazandı

Formula 1‘de bundan böyle sezonun sonuna geldik. Yılın sondan 2. yarışı öncesinde pek fazla takımın ve pilotun sıralamadaki yeri az çok emin olmuştu. böylece de yarış bir takım takımlar için daha çok bir deneme havasında geçti.

Bahreyn’deki Shakir pistinin dış parkurunda yapılan sıralama turları, epeyce heyecanlı sahnelere şahitlik etme fırsatı verdi. Pilotlar çok minik zaman aralıklarına yerleşirken oldukça acayip sonuçlar ortaya çıktı. 

Albon son seansa kalamadı

f1

Formula 1‘de üç farklı seans halinde yapılan koyma turlarında birincil tur fazla da büyük bir şaşırma yaratmadı. LeClerc’in bir yarım spin attığı bu sektörde, alıştığımız üzere Williams ve Haas otomobilleri elendi. Elenen diğer pilot ise Kimi Raikkonen oldu.

İkinci seans ise epeyce muhabere oldu. Pilotlar sadece yarım saniyelik bir aralığa dizildi. İlk sırayı Max Verstappen elde ederken takım arkadaşı Albon ise bu etapta elendi. Koltuğunu korumaya çalışan pilot için bu sonuç hayal kırıklığı yarattı.

Üçüncü seansta ise pilotlar birincil cep için uğraş etti. Hemen Hemen tüm pilotların yumuşak lastiklere geçtiği bu seansta Mercedes öne çıktı. Bottas ve Russell seansın orta bölümünde ilk iki sırayı almayı başardı. LeClerc ise birincil zaman turundan daha sonra arabulucu daha pozitif zorlamamaya karar verdi.

İlk cep Bottas’In

bottas

Seansın sonlarında pilotlar peş peşe son vakit turunu atmaya başladı. 3 yıllık koltuğuyla yarışmacı ve arabaya da büyük gelen Russell, Bottas’tan sadece 0,026 saniye geride kaldı. Böylece birincil sırayı Mercedes pilotları almış oldu. 

Bahreyn GP yarın Türkiye saati ile 21:00’de başlayacak. Kısa bir pistte yapılacak olan yarış 87 tur üzerinden koşulacak. Yarış S Sport kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Sizce yarışta şampiyon ad kim olacak?

Comments
To Top