Haber

Formula 1’de Alevlerin Konuşulduğu Bahreyn GP Sona Erdi: Hamilton Yine Kazandı

Formula 1'de Alevlerin Konuşulduğu Bahreyn GP Sona Erdi: Hamilton Yine Kazandı

Formula 1 sezonunda bundan böyle yavaşça sona dürüst yaklaşıyoruz. Çok nadir olarak gördüğümüz gece yarışlarından birine konut sahipliği yapan Bahreyn Grand Prix’ini izledik. Yarışın kazananı Hamilton oldu.

Lewis Hamilton ve Mercedes bir defa daha birinci sırayı alırken Inkar Bull pilotları Verstappen ve Albon da podyumun sırasıyla 2. ve 3. basamaklarında yer aldı. Hafta sonuna esas damga vuran ise yarışın başında ve sonunda yaşanan kazalar oldu.

Grosjean ucuz kurtuldu

haas yangın

Yarışın daha en başında Kvyat ile temas eden Haas pilotu Romain Grosjean aniden lastik bariyerlere çarptı. Kazanın hemen arkasından da araba alev topuna döndü. Neyse fakat Fransız pilot bu kazadan bere almadan kurtuldu.

Grosjean’ın aracının pistten kaldırılması için yarış durduruldu. Yaklaşık 80 dakikalık bir aranın arkasından bir defa daha otomobiller başlangıç aldı. Yeniden Kvyat ile temas eden bir diğer pilot olan Racing Point’ten Lance Stroll’ün arabulucu takla attı. Stroll araçtan sürünerek çıktı.

Son 18 yarıştan da bir şekilde puan alan ve gelecek yıl için demin bir koltuğu olmamasına herkesin şaşırdığı diğer Racing Point sürücüsü Perez ise son turlarda yaşadığı motor arızası nedeniyle yarış dışı kaldı. Perez’in aracı önce şiddet kaybetti, arkasından da duman atıp ateş aldı.

Hamilton yine kazandı

perez

Yarışın son turları güvenlik arabulucu nezaretinde geçti. Mercedes pilotu Lewis Hamilton, bu bölümde pit yapmayarak damalı bayrağı birincil sırada görmeyi başardı. Ona podyumda eşlik eden isimler ise Red Bull Racing’den Max Verstappen ve Alexander Albon oldu. 

Açılış ve bitiş anındaki kazaları saymazsak bu yıl gördüğümüz öteki yarışlara epeyce benzer bir Grand Prix izlemiş olduk. Haftaya da yine Bahreyn’de fakat bu defa öbür bir etapla Formula 1 bir defa daha karşımızda olacak. 

Comments
To Top