Haber

Formula 1 Türkiye Grand Prix, Ücretli Kanal S Sport’tan Ücretsiz İzlenebilecek

Formula 1 Türkiye Grand Prix, Ücretli Kanal S Sport'tan Ücretsiz İzlenebilecek

Türkiye, bu hafta sonu en fazla peşine düşüp takip edilen motor sporlarından bir tanesine olan Formula 1‘e konut sahipliği yapacak. Yıllar sonra yeniden ülkemize gelen yarış araçları, hafta sonu boyunca Formula 1 tutkunlarına eşsiz anlar yaşatacaklar. Fakat koronavirüs pandemisi nedeniyle vatandaşlar, bu araçları yakından göremeyecekler. Yapılan son açıklamalarsa, dileyen tüm vatandaşların Formula 1 yarışını izleyebileceklerini ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan açıklamalarda, yarışların Intercity İstanbul Park‘ta izleneceği açıklama edilmişti. Fakat sonraki süreçte salgının seyrine yan olarak, yarışların seyircisiz yapılmasına karar verildi. Ayrıca Formula 1’in Türkiye ayağının olağan koşullarda ücretli bir kanal olan S Sport’tan yayımlanacağı ifade edilmişti. S Sports tarafından yapılan açıklamalarda ise Formula 1 yarışının şifresiz yayımlanacağı müjdesi verildi.

Formula 1

S Sport’un açıklamalarına göre vatandaşlar, antrenman ve koyma turlarını da bedava olarak izleyebilecekler. Ayrıca kanal, organizasyonla ilgili bütün gelişmeleri de seyircilere aktaracak. Bu sayede vatandaşlar, Intercity İstanbul Park’a gidemeyecek olsalar da Formula 1 yarışlarını hiçbir değer ödemeden izleme imkanı yakalayacaklar.

S Sport’u nasıl izleyebilirsiniz?

S Sport kanalına ait internet sitesinde bulunan bilgilere tarafından bu kanala, D-Smart’ta 78, TV+’ta 77, TiviBu’da 73, Kablo TV’de 240 ve Vodafone TV’de de 11. kanal üzerinden erişilebiliyor. Hem vatandaşlar, bu hizmetlerden hiçbirine sahip olmasalar da S Sport’a erişebilecekler. Bunun için uydu ayarlarınızı şu şekilde belirleyerek manuel kanal arama yapmanız gerekiyor;

Uydu: TURKSAT 4A Frekans: 12188 MHz Polarizasyon: Düşey (vertical) Symbole Rate (Sembol Oranı): 27500

Comments
To Top