Haber

Formula 1 İstanbul’da: İşte Takımların Bu Yarışa Özel Afişleri

Formula 1 İstanbul’da: İşte Takımların Bu Yarışa Özel Afişleri

Formula 1, büyük araba üreticilerinin yeni teknolojilerini de denedikleri, daima büyük heyecana sahip olan bir spordur. Koronavirüs nedeniyle bu yıl daha sıkışık bir takvimle gerçekleştirilen şampiyonaya kısa bir zaman önce yapılan açıklama ile İstanbul‘un da dahil edildiği belirtilmişti.

Formula 1 takımları, sıkça yaptıkları gibi bu yarışa özel poster görselleri de hazırladı. Bir Takım takımlar sene baştan başa peşine düşüp takip ettikleri tasarım dilini kullanmaya devam ederken bir takım takımlar ise bu yarışa özel çalışmalar yaptı. Gelin bu posterlere hep birlikte bakalım.

Racing Point

racing point

Racing Point, griddeki en hızlı takım olmasa da sosyal ağ anlamında şampiyonluğa en yakın takım olabilir. Şirin pembedeslerin bu yılki genel tasarım tarzı bu afişte de karşımıza çıkıyor. Posterin detayları baktıkça daha eğlenceli ayla geliyor.

McLaren

mclaren

McLaren’in bu afişi ile İstanbul denince akla birincil gelen yerlerden biri olan Kapalıçarşı öne çıkarılıyor. Ebru tarzı hazır olan posterde, ülkemizin kültüründen esinlenildiği açık şekilde görülüyor.

Mercedes

mercedes

Ufak kardeşlerinden biraz bu konuda ders alması gereken Mercedes, oldukça sade bir afiş hazırlamış. Markalarda kazanan olan Mercedes’in amacı bu yarışta Hamilton’ın şampiyonluğunu hatırasına yapmak.

Renault

renault

Renault daha sade, otomobillerden ziyade pilotlara odaklanılmış bir duvar ilanı seçim etti. Aslında yağmurda ve soğuk pistlerde fena performans vermeyen Fransız işyeri için İstanbul önemli bir fırsat olabilir.

Alfa Romeo

alfa romeo raikkonen

Alfa Romeo Racing’in kadrosunda bulunan yaşlı kurt Kimi Raikkonen, ülkemizde çok büyük bir hayran kitlesine sahip. Fin pilotu burada Sultanahmet’in önünde görüyoruz. Raikkonen daha önce İstanbul’da yarışan eksik sayıda pilottan biri.

Ferrari

ferrari

Bu yıl pistte işler istediği gibi gitmeyen ve genelde sıkıntılı bir dönem geçiren Ferrari’nin son dönemde yaptığı en iyi çalışmalardan biri bu poster olabilir. 

Bonus: F1 tanıtım videosu

Comments
To Top