Haber

Formula 1 Heyecanı Bu Akşam Bahreyn’de Devam Edecek

Formula 1 Heyecanı Bu Akşam Bahreyn'de Devam Edecek

Formula 1’de bu hafta sonu gözler bir defa daha Bahreyn’e çevrilecek. Bu kere seyircilerin odağında ise Formula 1‘in geleceğine damga vurması beklenen pilotlar yer alacak. Atama turları bu akşam saat 20:00’de gerçekleştirilecek.

Yedinci defa şampiyon olmayı garantileyen Hamilton, koronavirüs testi artı çıktığı için yarışamayacak. Onun yerine Williams’tan 22 yaşındaki George Russell Mercedes koltuğunda oturacak. Hem gridde başka şansın dönmesi de var.

Formula 1’de geleceğe dönüş

formula 1

Formula 1‘de bulunan en kayda değer ad şüphesiz ki ki Lewis Hamilton. Seveni de sevmeyeni de fazla olan başarılı pilot, tartışmasız en dominant performanslardan birine sahipti. 34 yaşındaki yarışçının yokluğunda daha öbür bir F1‘e dair düşünceler de edinebileceğiz.

Oldukça kısa ve süratli bir pist olan Sakhir pistinde yapılan birincil antrenmanlarda, Williams’tan Mercedes’e geçen Russell epeyce başarılı bir performans sergiledi ve en iyi performans gösteren isim oldu. Onu geçici ekip arkadaşı Bottas takip etti.

Hamilton’ın koltuğu Russell’e verilince onun koltuğuna da Jack Aitken geçti. Haas takımı da geçen hafta arabulucu alev topuna gönen Romain Grosjean’in yerine Emerson Fittipaldi’nin torunu Pietro Fittipaldi mücadele edecek. Bu hafta sonu Verstappen, LeClerc, Russell, Sainz Jr gibi öyle fazla genç yıldız aradığı fırsatı bulacak. 

Sıralama turları 20:00’de

f1

Sakhir Grand Prix için yerleştirme turları Türkiye saati ile bu akşam 20:00’de gerçekleştirilecek. Antrenman turlarındaki performanslara da bakarsak 50 saniye civarında tur zamanları görmemiz muhtemel olacak. Yarın yapılacak olan ve saat 21:00’de başlayacak Grand Prix ise 87 tur üzerinden gerçekleştirilecek.

Formula 1’in ülkemizdeki yayınlama hakları S Sports’da bulunuyor. S Sports kanalı pek çok öbür yayınlama platformunda yer aldığı gibi ücretli olarak uydu üzerinden de izlenebiliyor. Bu sezon Hamilton’ın dışarıda yarış şampiyon pilotlar yalnızca Bottas, Verstappen ve Gasly idi. Bu isimlere yeni bir pilot eklenip eklenmeyeceğini bu haftasonu göreceğiz.

Comments
To Top