Haber

Ford, yarı iletken kıtlığı nedeniyle Kentucky fabrikasını bu hafta atacak

Ford, yarı iletken kıtlığı nedeniyle Kentucky fabrikasını bu hafta atacak

ABC News, otomotiv endüstrisi güya iletken sıkıntısıyla boğuşurken Ford, Kentucky’deki fabrikasını bir hafta süreyle boşa çıkaracak, otomobil üreticisinin Louisville’deki montaj fabrikasında Ford Escape ve Lincoln Corsair SUV’lar üretiyor ve buna tarafından takriben 3.900 saatlik işçi çalıştırıyor. CNBC’ye. Ford, yılın ilerleyen dönemlerinde planlanan bir haftalık fabrikanın kapatılacağını ve bunun yerine bu haftaya taşınacağını söyledi.

Ford, fabrikalarından birindeki üretimi azaltacağını söyleyen Nissan’a katıldı. Japonya’da Note yapan, ABD’de satılmayan bir araba. Bir Nissan sözcüsü, sanki iletken eksikliğinin şirketin ABD’deki üretimini etkilemediğini söyledi

Volkswagen, Fiat Chrysler ve Toyota da sanki iletken arz zincirlerinde sorunlar olduğunu bildirdi ve Fiat Chrysler Kanada ve Meksika’daki fabrikaları geçici olarak kapattı. Volkswagen, Aralık ayında araçlarının üretimini Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’deki fabrikalarında değiştirdiğini söyledi.

Araçlar bilgi-misafir etme, sürücü asistanı ve Bluetooth bağlantıları gibi özellikler için geçmişte olduğundan daha pozitif sanki iletken kullanıyor ve son aylarda araçlara olan talep arzı geride bıraktı. Güya iletken üreten fabrikalar, koronavirüs salgını esnasında kapanmak zorunda kaldı, bu da bireysel bilgisayar üretiminin gecikmesine neden oldu ve Apple’ın iPhone 12 üretimini etkiledi.

Comments
To Top