Haber

Ford, Sosyal Mesafenin Farkındalığını Artıran Teknolojik Yılbaşı Kazağını Duyurdu

Ford, Sosyal Mesafenin Farkındalığını Artıran Teknolojik Yılbaşı Kazağını Duyurdu

2020 yılında hayatımızı esir bölge koronavirüs salgını, maske ve sosyal uzaklık gibi şeylerin hayatımıza girmesini yol açtı. Haliyle hemencecik her sektör de bundan etkilendi. Şimdiyse Ford, sosyal mesafe ile ilgili oysa çok da kendi sektöründe olmayan bir adım attı. Şirket, yılbaşı için özel bir kazak kasten, trafikteki farkındalığı artırmak için sinyâl bir projeye imza atmış oldu.

Ford göre tasarlanan kazak, üzerinde projektörler taşıyor. Bu projektörler, çam ağacı biçiminde ışık yayarak, sosyal mesafenin korunmasını sağlıyor. Bu Vesile Ile yürürken, bisiklet ya da scooter kullanırken, çevrenizi aydınlatmış oluyorsunuz. Epeyce kalın görünen kazağın mont giymeden tatmin edici olup olmayacağını tahmin etmekse o kadar de mümkün yok.

Ford göre tasarlanan teknolojik kazak, işte böyle görünüyor

Ford, yılbaşı kazağı

Yılbaşının ikonikleşmiş simgelerinden bir tanesi, geyiklerdir. Ford, tasarladığı kazağın üstüne yerleştirdiği geyiğin burnuna ve boynuzlarına, projektörler ekledi. Bu da çam ağacı şeklindeki ışıklandırmanın 1,5 metrelik alanda yansıtılmasını sağlıyor. Özellikle de scooter ve bisikletli vatandaşlara yönelik farkındalığı artıracağını düşünüyorlar.

Ford’un yılbaşı kazağının her tüketiciye hitap etmeyeceği anlaşılır. Ancak bu nesil ürünlerden hoşlanan tüketiciler, Ford’un teknolojik kazağını yollarda kullanmaya başlayacaklar gibi görünüyor. Peki sizin bu kazakla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Ford’un kazağını satın alıp kullanmayı düşünür müydünüz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top