Haber

For Honor Sistem Gereksinimleri Nedir?

For Honor Sistem Gereksinimleri Nedir?

2017 yılında Ubisoft tarafından PlayStation 4, Xbox One ve PC için aynı zamanlı yayınlanan For Honor, hâlâ ayrıca grafik ayrıca de oynanış yönünden eskimeyen oyunlardan bir tanesi. Dünya genelindeki çeşitli mitolojilerden esintiler içeren ve bunları reel Orta Çağ temaları ile harmanlayan oyun, 2017 yılının En İyi Dövüş Oyunu ödülünü de evine götürmüştü.

Dört bambaşka sınıfa ve onlarca öbür kahraman ev sahipliği yapan For Honor, bir nevi Mortal Kombat oyunlarındaki kombo çeşitliliğini ve dövüş atmosferini daha özgür bir dünyaya entegre ediyor, bütün bunları üçüncü şahıs görünüm açısıyla (TPS) bizlere sunuyor. Gelin her zaman beraber For Honor sistem gereksinimlerine ve oyunun genel detaylarına yakından bakalım.

for honor sistem gereksinimleri

For Honor sistem gereksinimleri:

En Az: İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit versiyonları) İşlemci: Intel Core i3-550, AMD Phenom II X4 955 veya benzerleri Hafıza: 4 GB RAM Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660/GTX 750 Ti/GTX 950/GTX 1050 veya AMD Radeon HD 6970/ HD 7870/ R9 270/ R9 370/ RX 460 (2 GB VRAM ve üzeri) Depolama: 40 GB kullanılabilir alan Önerilen: İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit versiyonları) İşlemci: Intel Core i5-2500K, AMD FX-6350 ya da benzerleri Hafıza: 8 GB RAM Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 770/GTX 970/GTX 1060 ya da AMD Radeon R9 280X/R9 380/RX 470 (3 GB VRAM ve üzeri) Depolama: 40 GB kullanılabilir bölge

For Honor her ne değin grafik yönünden 2020 çıkışlı birçok AAA oyundan geri kalmasa da sistem gereksinimleri tarafından kullanıcıları çoğunlukla üzmüyor. GTX serisinin nispeten eski kartlarını isteyen For Honor, tekrar günümüz standartlarına kadar eski sayılacak işlemciler ile de rahatlıkla oynanabiliyor. Önerilen gereksinimlerde bulunan 8 GB RAM, 2. cins i5 bir işlemci ve GTX 970 ekran kartları ya da türevleri; özellikle ikinci el pazarında rahatlıkla bulunabilen parçalar olarak karşımıza çıkıyor.

For Honor oynayabileceğiniz bir bilgisayarın fiyatı ne kadar?

for honor oyna

Doğrusu For Honor gibi orta ve daha aşağı segmentte sistem gereksinimleri sunan bir oyunu oynayabilecek bilgisayarın, epeyce düşük fiyatlı olmasını bekleriz. Ama güncel döviz kuruyla beraber ne yazık ki bilgisayar ve teçhizat fiyatları da fırlamış durumda. bu nedenle For Honor oynayabileceğimiz giriş seviyesi oyuncu dizüstü bilgisayarlarına baktığımızda bizleri 8.500 – 9.000 TL arasında fiyatlar karşılıyor. böylece doğal olarak birçok kullanıcı masaüstü sistem toplamaya yöneliyor.

Masaüstü oyuncu sistemlerine baktığımızda ise hazır sistemlere yönelirsek bizleri; monitör dâhil üçüncü cins i5 işlemcili ve RX 550 ekran kartlı sistemler karşılıyor. Bu masaüstü bilgisayarların fiyatı ise 4.000-5.000 TL arasında değişiyor. İkinci el olarak sistem toplamak istediğimizde ise GTX 770’li ve Ryzen 3 1300X işlemcili ve 8 GB RAM’li sıradan bir bilgisayar monitörsüz olarak 2.000 – 2.500 TL civarında toplanabiliyor.

For Honor karakter grupları ve karakterleri:

for honor karakterleri

Orta Çağ temalı savaşçıları içeren ve bunları mitik öğeler ile harmanlayan For Honor, 4 öbür savaşçı sınıfına ve bu sınıfların içerisinde yer alan çoğu karaktere konut sahipliği yapıyor. Oyun başlangıçta 2017’de piyasaya sürüldüğünde; Knights, Samurai ve Vikings olmak üzere yalnızca 3 öbür karakter sınıfı vardı. Fakat 2018 yılında gelen DLC ile oyuna Çin kültürünü yansıtan Wu Lin şahsiyet sınıfı da eklendi. For Honor’ın 4 ayrı karakter sınıfına ait olan savaşçıları ise şu şekilde listeleniyor:

Knights: Warden, Conqueror, Peacekeeper, Lawbringer, Centurion, Gladiator, Black Prior, Warmonger. Vikings: Raider, Warlord, Berserker, Valkyrie, Highlander, Shaman, Jormungandr. Samurai: Kensei, Shugoki, Orochi, Nobushi, Shinobi, Aramusha, Hitokiri. Wu Lin: Tiandi, Jiang Jun, Nuxia, Shaolin, Zhanhu.

for honor factions

Bu denli artı oynanabilir karakterin olması hâliyle oyuna büyük oranda bir çeşitlilik kazandırıyor ve oyuncuların oynama süreleri otomatik olarak artıyor. Fakat karakterler çok farklı alanlara yönlendirilmiş olsa da bu karakterin temel özellikleri çoğunlukla benzer oluyor. Yani bu karakterler; tank, suikastçi, kılıççı tarzı esas özelliklere sahip kahramanlar olarak her tarafta ediyorlar. Bu da oyunun çeşitliliğinin yanı sıra For Honor’a oynanış kolaylığı da kazandırıyor.

For Honor neden beğeniliyor?

for honor

For Honor en ince ayrıntısına kadar kendine has ve benzersiz bir oyun desek ne yazık oysa dürüst olmaz. Ama For Honor gerçi başarılı olan ve sevilen bir oyun. Bunun en temel nedenlerinden biri ise Orta Devir temalı oyunların çoğunlukla fazla sevilmesi. For Honor da Orta Çağ’ın en fazla sevilen öğelerinden olan savaşçılarını alıp öbür kültürlerden bu efsanevi savaşçıları tek bir çatı altına topluyor. Bu da yetmezmiş gibi bu öbür kültürleri yine farklı kültürlerden mitolojiler ile birbirine bağlıyor.

Oynanış yönünden de epeyce artı farklılık sağlayan For Honor, kombolardan kombolara koşacağınız ve her karakteri öğrenirken yeni bir deneyim kazanacağınız bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Şart böyle olunca For Honor keza nitelikli dövüş oynanışına ayrıca de neşe saçan bir hikâyeye sahip oluyor. Bu özellikler ise For Honor’a karşı oluşan beğeninin temelini oluşturuyor.

For Honor oynanış videosu:

Çıkış tarihinin üzerinden birkaç yıl geçmesine karşın hâlâ sevilen ve popülerliğini koruyan For Honor’ın sistem gereksinimlerine ve bazı detaylarına yakından baktığımız içeriğimizin sonuna geldik. Ayrı karakterleri, oyun modları ve haritaları ile oyun heyecanını birincil günkü gibi yüksek tutmayı hedefleyen For Honor, aksiyon ve dövüş oyunu severlerin favori oyunlarından biri olmayı başarıyor. Sizler For Honor hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top