Haber

For Honor Karakterleri, Öne Çıkan Özellikleri ve Taktikler

For Honor Karakterleri, Öne Çıkan Özellikleri ve Taktikler

Ubisoft Montreal kadar 2017’de oyuncuların beğenisine sunulan For Honor, yarattığı coşku ve beklentiyle o dönemin en favori oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Playstation 4, Xbox One ve PC için satışa sunulan For Honor, bir öykü moduna ek olarak oyuncuları karşısında karşıya getiren çevrim içi bir mod da içeriyor.

Steam’de 67,99 TL, Playstation Store’da 149,99 TL ve Microsoft Store’da 175 TL’den satışta olan For Honor’ın IGN’den aldığı analiz puanı ise 10 üzerinden 8. For Honor, Ubisoft’un başarılı sanılan oyunlarından biri olmasıyla birlikte oyunculara onlarca farklı strateji ve taktik esnekliği sunuyor. Bundan Başka bu esnekliğin ardını bambaşka karakter sınıfları destekliyor.

For Honor kişilik tipleri:

Vanguard Warden Raider Kensei Tiandi Heavy Conqueror Black Prior Warlord Jormungandr Shugoki Hitokiri Jiang Jun Assassin Peacekeeper Gladiator Berserker Shaman Orochi Shinobi Nuxia Hybrid Lawbringer Centurion Valkyrie Highlander Nobushi Aramusha Shaolin Zhanhu

Vanguard:

For Honor - Vanguard

For Honor’ın en kolay şahsiyet sınıflarından biri olan Vanguard, dengelenmiş karakterlerin bulunduğu bir kategori. Çok yönü olan savaş mekanikleri yer alan Vanguard karakterleri, basit sayılsalar da yüksek seviye oyuncular göre da seçim ediliyorlar. Bu sınıfın içerisinde 4 adet kişilik yer almakta; Warden, Raider, Kensei ve Tiandi.

Heavy:

For Honor - Heavy

Adından da anlaşılacağı üzere hantal karakterlere ev sahipliği yapan Heavy, yavaş ancak ağır zarar veren saldırılara sahip karakterler içeriyor. Blok kabiliyetleri de kuvvetli olan bu karakterlerden toplamda 7 adet bulunuyor. Bunlar; Conqueror, Black Prior, Warlord, Jormungandr, Shugoki, Hitokiri ve Jiang Jun.

Assassin:

Assassin

For Honor’ın en seri karakterlerinin yer aldığı sınıf olan Assassin, dinç ve süratli olmasının yanı sıra savunmada güçsüz olan karakterler barındırıyor. Assassin sınıfının içerisinde 7 adet şahsiyet bulunmakta. Bunlar; Peacekeeper, Gladiator, Berserker, Shaman, Orochi, Shinobi ve Nuxia.

Hybrid:

Hybrid

Kağıt üzerinde oyunun en zinde karakterlerini barındırdığı söylenebilecek olan Hybrid, tüm sınıfların karma bir versiyonu olarak tanımlanabilir. Diğer sınıflardan daha ayrıcalıklı olsalar da Hybrid sınıfındaki karakterlerde uzmanlaşmak diğerlerine göre fazla daha zordur. Bu sınıftaki karakterler ise şunlardır; Lawbringer, Centurion, Valkyrie, Highlander, Nobushi, Aramusha, Shaolin ve Zhanhu.

For Honor taktikleri:

Oyunda uzmanlaşmak için Öykü Modu’nu tamamlayın, Rakibin savunmasını kırmaya odaklanın, Savunma konusunu dikkatsizlik etmeyin, Karakterin “İntikam Sayacı” düellonun seyrini değiştirebilir, Faal olduğunda daima “İnfaz” seçeneğini kullanın, Dürüst yetenekleri seçtiğinizden emin olun, Oyun tarzınıza yerinde karakteri bulun, Karakterinizin eşyalarını güçlendirin, Çevreyi kullanmayı öğrenin.

Oyunda uzmanlaşmak için Hikaye Modu’nu tamamlayın:

For Honor - Story Mode

For Honor, çevrim içi modlara odaklı bir oyun gibi görünse de içerisinde yer alan Öykü Modu doğruca oyuncuların oyuna adapte olması daha kolay oluyor. Eğer öteki oyuncularla karşılaştığınızda kendinizden belirlenmiş elde etmek istiyorsanız For Honor’ın Hikaye Modu’nu tamamlamanızı öneriyoruz.

Rakibin savunmasını kırmaya odaklanın:

Savunma Kırma

İçerisinde çoğu farklı mekanik bulunduran For Honor, atak altındaki oyuncunun kurtulması için de bazı stratejiler içeriyor. Rakibiniz size saldırırken L2/LT tuşlarına basılı tutup ardındaki dürüst zamanda O/X tuşlarına basarsanız büyük bir menfaat elde edebilirsiniz. Bu kombinasyonun gerisinde rakibinizin savunması kırılacaktır.

Kendinizi savunmayı ihmalkârlık etmeyin:

For Honor - Savunma mekaniği

Bir önceki maddede bahsettiğimiz savunma kırma mekaniği tekrar tekrar kurtarıcınız olmayabilir. Bu yüzden savunmanın temeline egemen olmalısınız. Rakibin savunmasını yaralamak için içten zamanı yakalayamadığınızda yine de sağ analoğu saldırının geldiği yönde kullanarak tehlikeyi savuşturabilirsiniz.

Karakterin “İntikam Sayacı” düellonun seyrini değiştirebilir:

İntikam Sayacı

Savaş esnasında rakipten zarar almanız ve saldırıları başarıyla savunmanız “İntikam Sayacı” adlı çubuğun dolmasına yardımcı olur. İntikam Sayacı, etkin edilmesiyle birlikte tüm saldırıları otomatik olarak savunur ve karakterin hasarını güçlendirir.

Faal olduğunda tekrar tekrar “İnfaz” seçeneğini kullanın:

İnfaz

For Honor, içerisinde “Ün” sistemi bulunduruyor. Ün, 4 ayrı seviyede birikebiliyor ve adamakıllı dolduğunda bir yeteneğin açılmasını sağlıyor. Tesadüf sırasında bir rakibinizi X/Y tuşlarıyla infaz etmeniz, Ün sayacının ve can değerinizin dolmasına sebep olur. Bu yüzden imkanınız olduğunda infaz kombinasyonunu kullanmayı dikkatsizlik etmeyin. Rakipleri infaz etmenin oyundaki farklı modlarda bambaşka avantajları da bulunmakta.

Dürüst yetenekleri seçtiğinizden belirli olun:

Maç Başlangıç Ekranı

For Honor’da dahil olduğunuz her savaşta bir kabiliyet setiniz bulunur. Her karşılaşmada sadece bir kere kullanabileceğiniz bu yetenekleri içten seçmeniz rakiplerinize karşı üstünlük sağlamanıza asistan olacaktır.

Oyun tarzınıza yerinde karakteri bulun:

Savaş sahnesi

Oyundaki 4 asıl sınıfın içerisinde toplamda 20’den fazla karakter bulunmakta. Bu da onlarca ayrı strateji ve stratejinin var olması anlamına geliyor. Oyundan keyif elde etmek ve kazanma oranınızı yukarıda tutmak için oyun tarzınıza yerinde karakteri bulmanız fazla önemli.

Karakterinizin eşyalarını güçlendirin:

Silah önizleme

For Honor’da tamamladığınız her karşılaşmanın sonunda bir takım ödüller elde edersiniz. Elde ettiğiniz ödüllerle birlikte kullanmakta olduğunuz karakterin eşyalarını güçlendirmeniz olası. Fakat bu güçlendirmeler oyunun 1’e 1 modunda değil sadece 4’e 4 modunda faal oluyor.

Çevreyi kullanmayı öğrenin:

Çevreyi kullanma

Reel bir savaş atmosferi yaratmayı amaçlayan For Honor, oyuncuların çevresel faktörleri kullanmasına müsade veriyor. Oyundaki her haritanın öbür bölgelerinde etkileşime girilebilen objeler bir uçtan bir uca savaşın seyrini değiştirmek olası.

Comments
To Top