Haber

Florida eyaletleri COVID-19 aşı randevularını planlamak için Eventbrite kullanıyor

Florida eyaletleri COVID-19 aşı randevularını planlamak için Eventbrite kullanıyor

Böylece fazla Florida ilçesindeki sağlık departmanları, halka COVID-19 aşı randevuları sıralamak için faaliyet yönetimi web sitesi Eventbrite’ı kullanıyor. Yetkililer, The Verge’e, platformun, alan sakinleri için şaşırtan ve eyalet genelinde tutarsız olan ilk dağılım esnasında seri bir şekilde aşı yaptırmanın ve çalıştırmanın en kolay yolu olduğunu söyledi.

Florida Valisi Ron DeSantis, 65 yaşın üzerindeki tüm yetişkinleri afiyet çalışanları ve uzun süreli bakım tesisi sakinleri ile birlikte aşılama hattının önüne attı – Hastalık Denetim ve Önleme Merkezlerinden koparak ( CDC), esas çalışanların ilk erişime sahip olması gerektiğini söyleyen aşı önceliklendirmesine ilişkin öneriler. Bu, eyaletteki 4 milyondan pozitif insana aşı erişimini sağladı, oysa tedarikler hala sınırlıydı ve koskocoman bir talep yarattı. Eyalet çapında bir yayılma sistemi yoktu. Yerel afiyet departmanları, aşı dağıtmak için kendi sistemlerini oluşturmakla görevlendirildi.

Eyaletin doğu kıyısındaki Brevard County, 28 Aralık’ta COVID-19 aşılarının payını alacağını öğrendi. Afiyet Bakanlığı başlangıçta aşı randevularını planlamak için telefon hatlarını kullanmayı planladı. Oysa hatların açıldığı ilk gün, halk müziği numaraya ulaşamadı. İlçenin sosyal medya, pazarlama ve iletişim uzmanı Jesi Ray, eyaletteki diğer yerlerin Eventbrite kullandığını görmüştü.

The Verge’e “Kendimce bu şekilde gitmemiz gerektiğini söyledim” dedi. “derhal sahip olduğumuz tek seçenek bu, sağlık bakanlığının derhal bu sorunu çözmesine yardımcı olmak için düşünebileceğimiz en çabuk, en kolay ve en verimli yol bu.”

“acilen sahip olduğumuz tek seçenek bu.”

Eventbrite’ın lansmanından sonraki 24 saat içinde, ilk aşı nakliyesi için ilçedeki tüm aşı aralıkları alındı.

Manatee County yetkilileri, aşıları seri bir şekilde dağıtmanın bir yolu olarak Eventbrite’ı kullandılar, dedi Manatee’deki Sağlık Bakanlığı irtibat direktörü Christopher Tittel. Acil şart yönetimi yetkilileri platforma zaten aşinaydı.

“Devlet, bütün ilçelere aşıyı olabildiğince çabuk çıkarmaları için açıklamalar veriyor,” diye bir e-postayla Verge’e söyledi. Dozlar ne kadar seri dağıtılırsa, ilçe ilave dozları böylece seri alır.

Ray, Eventbrite’ın Brevard County’de şimdiye değin iyi işlediğini söylüyor. yine de küçük bir hıçkırık vardı: Kayıttaki her soru zorunluydu, birisinin hamile mi yahut emziren mi olduğunu soran bir soru. O Kadar çok kişi bu soruyu yanıtlamıyordu. Ray, “Ya erkektiler ve kendileri için geçerli olmadığını düşündüler ya da 65 yaşındayım, buna cevap vermeme gerek değil” dedi. “Lakin çoğunlukla, insanlardan aldığımız rapor bunun kolay olduğuydu.” İlçe, sistemi bir sonraki aşı tahsisi için kullanmayı planlıyor ve telefon hatlarının da çalışır durumda olmasını umuyor.

Eventbrite yorum talebine cevap vermedi.

Eventbrite gibi bir sistem (ya da başka herhangi bir çevrimiçi platform) sadece internet erişimi olan kişiler kadar kullanılabilir. En çok, bir web sitesinde çabuk bir şekilde gezinecek ve dolmadan önce bir yer kapacak kadar bilgili kişiler için erişilebilirdir. Hız uğruna bu sistemlere itimat etmek, COVID-19’dan orantısız olarak etkilenen fakir toplulukların ve renkli toplulukların kapatılabileceği anlamına kazanç.

Ray bu sorunun farkındadır. “Randevu alamayan halk olduğunu biliyoruz,” diyor. “Ama silahları aştırmamız ve muhtemel olan en kısa sürede insanlarla randevu almamız gerekiyordu.”

Comments
To Top