Haber

FIFA 21’in Yayınlanan Yeni Nesil Fragmanı, Eleştiri Yağmuruna Tutuldu Video

FIFA 21'in Yayınlanan Yeni Nesil Fragmanı, Eleştiri Yağmuruna Tutuldu Video

Dünyanın en popüler spor oyunlarından bir parça başına olan FIFA serisinin en yeni üyesi FIFA 21, 6 Ekim’de PlayStation 4 ve Xbox One konsollar için çıkış yapmıştı. Tabii EA Sports’un en popüler oyunlarından bir tanesi olan FIFA’nın yeni nesil konsollara çıkmaması beklenemezdi oysa öyle de oldu.

Ekim ayında PlayStation 4, Xbox One ve PC çıkan FIFA 21, oyuncular kadar yerden yere vuruldu desek yalan söylemiş olmayız. Oyunun Metacritic’teki oyuncu puanları PS4 için 0,7/10, Xbox One için 1/10 ve PC için 1,1/10 oldu. PS4, Xbox One ve PC oyuncularını hoşnut etmeyi başaramayın oyunun yeni nesil konsollar için fragmanı yayınlandı.

FIFA 21’in yeni tür konsollar için fragmanı yayınlandı

görünürde EA Sports, yeni FIFA oyunuyla oyuncularını memnun edebilmiş görünmüyor. Oyunun demin yeni çıkan PlayStation 5 sürümü, Metacritic’te oyunculardan 3,3/10 puan alırken yayınlanan fragman da ‘dislike’ yağmuruna tutuldu.

Dün yayınlanan ve takriben 50 bin izlenme alan video 1,7 bin alkış alırken 2,3 bin ‘dislike’ aldı. Aslına bakılırsa FIFA serisi, son yıllarda oyunculardan kesintisiz epeyce düşük puanlar alıyor. Sadece FIFA 21 yok FIFA 20 ve FIFA 19’da da oldukça düşük puanlar göze çarpıyor.

Oyuncuların bu olumsuz tepkisi, yayınlanan yeni nesil fragmanında da kendisini gösteriyor. Oyuncuların bir kısmı EA Sports’un epeyce münakaşacı mikro ödeme stratejisini eleştirirken bir kısmı ise oyunların birbirinin aynısı olmasından şikâyet etti.

EA Sports’un bu alandaki rakibi Konami, bu sene sıfırdan yeni bir PES oyunu çıkarmayacağını ve önümüzdeki yıl Unreal Engine 5‘i kullanarak iyice yeni tür bir PES çıkaracağını duyurmuştu. Konami, bu hamlesiyle elini güçlendirirse şayet EA Sports da mikro ödeme stratejisinden vazgeçer.

Comments
To Top