Haber

FIFA 21’de “Kurtarılamaz Şut” Hatası Keşfedildi

FIFA 21'de "Kurtarılamaz Şut" Hatası Keşfedildi

FIFA, dünyanın en popüler futbol oyunu serisi olsa da oyunculara sunmuş olduğu futbol deneyimi kadar oyun içi hatalarla da çok konuşuluyor. YouTuber NepentheZ, Reddit’te FIFA21 ile ilgili gönderiler arasında dolaşırken bu hatalardan birini keşfetmiş ve baki galibiyet serisinin anahtarını bulmuş olabilir.

NepentheZ geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweette “kurtarılamaz” bir şut tekniği keşfettiğini belirtti. Söz konusu tekniği Reddit’te keşfettiğini ifade eden NepentheZ, paylaştığı video ile bu tekniği herkese gösterdi. Ayrıca NepentheZ’nin  hem de yanıt olarak gelen videolara baktığımızda sahiden de “kurtarılamaz” bir şut ile aleyhinde karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Kolay bir aşırtma şut tekniği, FIFA 21’in yeni baş belası olabilir

fıfa 21

Aslına bakacak olursak laf konusu teknik oldukça kolay; topu hafifçe havaya kaldırıyorsunuz ve aşırtma ile kaleye gönderiyorsunuz. En azından paylaşılan videolara göre bu teknik, rakip kalecileri çaresiz bırakıyor ve top, üstteki kale direği ile kaleci arasından geçerek ağlarla buluşuyor. Teknik, yüzde 50 ihtimalle deha golle sonuçlanıyorsa Hafta Sonu Ligi’ni 30’da 30 ile tamamlamanız işten bile yok.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu teknik, EA Sports tarafından düzeltilmesi gereken bir kusur. Zira oyuncuların yaratıcılığa ihtiyaç duymadan tek bir şut tekniğine güvenerek oynamaları, FIFA21 topluluğunda huzursuzluğa niçin olabilir. Bundan Başka, EA’in önümüzdeki hafta sonundan önce bu hatayı gidermesine ihtimal verilmiyor. Dolayısı bugün başlayan Hafta Sonu Ligi’nde laf konusu şut tekniği ile sıkça karşılaşabilirsiniz.

Comments
To Top