Haber

Ferrari’nin Yeni Canavarı SF90 Spider, İlk Kez Sokakta Görüntülendi

Ferrari’nin Yeni Canavarı SF90 Spider, İlk Kez Sokakta Görüntülendi

Ferrari, geçtiğimiz ay yeni SF90 Spider modelinin tanıtımını gerçekleştirmişti. 986 at gücüne sahip SF90 Spider, ayrıca İtalya merkezli otomobil üreticisinin ilk üstü açılabilir hibrit otomobili olmuştu.

Aracın tanıtımı bir ay değin önce gerçekleştirilmiş olsa da Ferrari’nin yeni canavarı bu defa sokaklarda görüntülendi. Varryx isimli bir YouTube kanalı, Ferrari SF90 Spider‘ın İtalya Maranello bölgesinde çekilen görüntülerini yayınladı.

Ferrari SF90 Spider, sokaklarda görüntülendi

Yukarıdan da izleyebileceğiniz takriben 3 dakikalık videoda ilk olarak siyah bir Ferrari Portofino yer alıyor. Portofino hareket ettikten sonradan Ferrari SF90 Spider, kameranın görünüm alanındaki tek araç haline geliyor. Aracın üzerinde taşıdığı altın sarısı renk, Giallo Montecarlo olarak adlandırılıyor.

Ferrari SF90 Spider, itme gücünü çift turbo 4,0 litre V8 motor ve bir grup elektrik motorundan alıyor. Bu motorların toplamı, dört tekerin tamamına 986 at gücü iletebiliyor. En yüksek 340 km/sa hıza ulaşabilen bu canarın 0’dan 100 km/sa hıza ulaşması ise yalnızca 2,5 saniye kadar sürüyor.

Hem bu videoyu çeken birey, daha sonra aynı noktada yeni Ferrari Portofino M modelini görüntülemeyi başarıyor. Dâhili doğru yanmalı kuvvet aktarım mekanizmasına sahip olan Portofino M, sahip olduğu 612 at gücüyle SF90 Spider’dan birazcık daha ‘güçsüz’.

Sizlere 1 ay değin önce aktardığımız bir haberimizde SF90 Spider ile LaFerrari’nin hız karşılaştırmasından bahsetmiştik. Fiorano test pistinde gerçekleştirilen çalışmanın sonuçlarına göre Spider, LaFerrari’den 0,1 saniye daha hızlı.

Comments
To Top