Haber

Ferrari’de Boş Kalan CEO Koltuğuna Apple’dan 2 İsim Aday Gösterildi

Ferrari'de Boş Kalan CEO Koltuğuna Apple'dan 2 İsim Aday Gösterildi

Geçtiğimiz gün İtalya merkezli lüks araba üreticisi Ferrari fazlasıyla kayda değer bir haberle gündeme gelmişti. Şirketin CEO’su Louis Camilleri, ani bir kararla şirketten istifa ettiğini açıklamıştı. Camilleri, istifa nedenini detaylı bir şekilde belirtmezken sadece “bireysel sebepler” nedeniyle şirketten ayrıldığını söylemekle yetinmişti.

Ferrari CEO’sunun istifa etmesiyle birlikte şirket, yeni bir CEO arayışına da başladı. Bugün İtalyan medyasına yansıyan haberleri aktaran Reuters, Ferrari’nin bir sonraki CEO’su hakkında bomba isimler ortaya attı. Raporlara tarafından Ferrari’nin yeni CEO’su, Apple’da manâlı görevler yürütmekte tahsis almış iki isimden biri olabilir.

Apple CFO’su ve eski CDO’su, Ferrari CEO’su olabilir:

ferrari

Reuters’ın haberine tarafından Ferrari, CEO konumuna getirmek için iki yeni adaya sahip. Bu adaylardan birisi acilen Apple’da CFO görevini yürüten Luca Maestri. Bir öteki namzet ise yine Apple’da daha önce CDO görevini yürütmüş olan Jony Ive. İki ismin Ferrari CEO’luğu hakkında ne düşündüğü şu anda bilinmiyor.

Luca Maestri, 2014 yılından bu yanlamasına Apple’ın CFO koltuğunda oturuyor. Apple’da baş tasarımcı olarak tahsis yapan ve Steve Jobs tarafından “markanın esas ruhu” olarak tanımlanan Jony Ive’yse 2019 yılında LoveFrom isimli egemen bir tasarım şirketi kurmak için Apple’dan ayrılmıştı.

Jony Ive

Daha önce Apple’ın idareci kadrosunda yer almış birkaç ad daha farklı şirketlerin idareci kadrolarına namzet olmuşlardı. 2019 yılında Apple’ın çip imal başkanı Johny Srouji, Intel’in CEO koltuğuna namzet gösterilmişti. Fakat bu koltuğa daha önce Intel’de CFO görevini yürüten Bob Swan getirilmişti.

Ferrari’nin CEO’luğuna geçeceği bahis edilen isimler sadece bu iki isimle sınırlı değil. Daha önce eski Vodafone CEO’su Vittorio Colao’nun Ferrari CEO’luğuna geçeceği iddia edilmişti. Ancak Reuters, Colao’ya yakın bir kaynaktan aldığı bilgiyle bu iddianın ‘dayanaksız’ olduğunu ifade etti.

Comments
To Top