Haber

Federal mahkemeler, SolarWinds saldırısının ardından hassas belgeler için düşük teknolojiye sahip

Federal mahkemeler, SolarWinds saldırısının ardından hassas belgeler için düşük teknolojiye sahip

SolarWinds saldırısından etkilendiklerini keşfeden şirketlerin ve ajansların listesi büyümeye devam ediyor ve büyük bir bilinmeyenle çalışıyorlar: bilgisayar korsanlarının sistemlerine ne kadar antre yaptıkları. Federal adalet sistemi hemen muhtemelen onlardan biri (The Wall Street Journal aracılığıyla) ve işi şansa bırakmıyor. aralıksız salgına rağmen mahkeme çalışanlarının bundan böyle fiziksel olarak hassas belgeler vazgeçmek zorunda kalacakları için yeterince evhamlı.

Yargının yeni prosedürleri oldukça yoğun görünüyor:

Açıklanan yeni prosedürler gereğince bugün, federal mahkemelere sunulan son derece alıngan mahkeme belgelerinin (HSD’ler), kağıt formda ya da başparmak sürücüsü gibi güvenli bir elektronik aygıt aracılığıyla dosyalanması kabul edilecek ve güvenli bir bağımsız bilgisayar sisteminde saklanacaktır. Bu mühürlü HSD’ler CM / ECF’ye yüklenmeyecek.

Buradaki mesaj açık: Yargı, bilgisayar korsanlarının ne yaptığını çözene dek en hassas belgelerini sistemde istemiyor buna ve belgeleri dosyalama sürecine birazcık sürtme eklemeye istekli. Artık onları internet üzerinden gönderemezler; hakiki kağıt veya USB belleklerini elden teslim etmeleri gerekecek.

Bu adımları atmanın pratik sonuçlarını ve mahkemelere yükleyeceği yönetimle ilgili yükü iyice takdir ediyoruz, fakat bu nesil yükler ağır basıyor anlaşma riski taşıyan mühürlü dosyaların gizliliğini koruma ihtiyacıyla.

Laf konusu belgelerin her zamanki mahkeme işlemlerinin uyumlu mühürlü kayıtları olması gerekmez. Wall Street Journal makalesi, HSD’lerin, araştırmacıların bir vakayı nasıl yürüttüğüne ilişkin ayrıntılı açıklamaların yanı sıra, şu anda gözetim aşağıda olabilecek kişiler hakkında data içerebileceğine göze çarpan ediyor. Bu bilgileri çakmak, birinin tespit ya da soruşturmadan kaçınmasına tezgâhtar olabilir, bu yüzden onu güvende yetişmek fazla önemlidir.

Tedbirler, yargının mevcut ağlarına güvenemeyeceğini düşündüğünü gösterse de, halkın mahkeme kayıtları değişmeyecek. Herkese açık olacak tüm arşiv yine de Vaka Yönetimi ve Elektronik Olgu Dosyaları sistemine yüklenecektir.

Comments
To Top