Haber

FCC başkanı Ajit Pai, internet yasasını “açıklığa kavuşturmak” için yasal olarak riskli girişiminden vazgeçti

FCC başkanı Ajit Pai, internet yasasını "açıklığa kavuşturmak" için yasal olarak riskli girişiminden vazgeçti

15 Ekim’de FCC başkanı Ajit Pai, FCC’nin çevrimiçi özgürce konuşmayı koruyan çok manâlı İnternet yasası 230.Bölüm’ün “anlamını” açıklığa kavuşturmak için “bir kural yatırma aracılığıyla ilerleyeceğine” laf verdi.

< görünüşe göre Pai buna hiç yaklaşamadı - ve üç aydan kısa bir vakit sonra, bundan böyle zamanının kısıtlı olduğunu açıklayarak, bundan böyle bunu da planlamıyor. "T kural koymayı çözmek için gerekli yönetimle ilgili adımları tamamlamak için tatmin edici vakit yok. Bu hakikat göz önüne alındığında, ilerlemenin yerinde olduğuna inanmıyorum ”diyor Protocol.

Zamanının kısıtlı olmasının nedeni epeyce basit: Joe Biden 20 Ocak’ta istifa ettiğinde görevinden ayrılıyor. Amerika Birleşmiş Devletleri.

Ancak FCC’nin böyle bir şeyi yapma gücüne sahip olduğu fikri gülünç olduğu için de pes ediyor olabilir. Recode’un içeriye doğru açıkladığı gibi, FCC’nin gerekçelendirmesi, yapması gereken her türlü kuralı yerleştirme gücüne sahip olduğuydu – bu, Pai’nin ağ tarafsızlığını ortadan uyandırmak için kullandığı kendi FCC mantığına aykırıdır. Ancak bu, Pai’nin FCC’nin bunu yapma yetkisine sahip olduğunu bahis etmesini engellemedi, Trump yönetiminde böylece yaygın ışık halkası gelen bir siyasi taktik fakat, meslektaşım Russell Brandom bunun için bir açıklama ortaya attı: “yardımcı oyuncu yasallığı”.

Kısım 230’un gerçekte anlaşılması böylece da zor olmadığını aklınızdan çıkarmayın – kuşkusuz bu, bu haftanın başlarında 60 Dakika’nın yüzüstü düşmesini engellemedi. İşte açıklayıcımız.

İlgili

230.Bölüm hakkında bilmeniz gereken her şey

Comments
To Top