Haber

FBI, Capitol saldırısından sonra 100.000’den fazla dijital kanıt aldı

FBI, Capitol saldırısından sonra 100.000'den fazla dijital kanıt aldı

Adalet Bakanlığı, geçen hafta ABD Kongre Binası’na düzenlenen ölümcül saldırının arkasından 100.000’den artı dijital kanıt elde etti.

Geçen Çarşamba Trump yanlısı bir çetenin Kongre Binası’na saldırmasından kısa bir zaman sonradan, FBI bir tweet attı. isyana katılan şahısların belirlenmesine muavin olabilecek herhangi bir veri. Salı günü FBI, bu talebin arkasında 100.000’den pozitif dijital kanıt aldığını söyledi.

FBI, Washington, DC’de şiddeti kışkırtan bireyleri tespit etmeye çalışıyor Ayaklanmayı veya 6 Ocak’ta ABD Başkentinde ve çevresinde güç. Bilginiz varsa https://t.co/buMd8vYXzH adresini ziyaret edin .

— FBI (@FBI) 7 Ocak 2021

Değil Bu kanıtların ne kadarının eşsiz olduğu açık, fakat FBI yetkilileri Salı günü büronun kişisel isyancılara 170 civarında dava açtığını söyledi. Bu 170 davadan, Columbia Bölgesi ABD Başsavcısı 20 kişiye federal suçlamalar getirdi. DC’nin Yüksek Mahkemesinde kırk birey daha suçlandı.

Bir FBI yetkilisi Salı günkü basın toplantısında “Bulunacaksınız” dedi. “FBI’ın uzun bir hafızası ve geniş bir erişimi var. DC’den ayrılsanız bile, lokal saha ofislerimizden ajanlar kapınızı çalıyor olacak. ”

Kongre Binası saldırısını peşine düşüp takip eden günlerde, teknoloji şirketleri ve sosyal ağ platformları binlerce entrika hesabını kaldırdı ve bireyler. Hafta sonu Apple ve Google, sağın tercih ettiği sosyal medya uygulaması Parler’ı dilekçe mağazalarından kaldırdı. Kısa bir zaman daha sonra, Parler’in alan adı tescil kuruluşları da eklentiyi siteye çekti ve Pazartesi günü yeni bir barındırma bulana kadar onu çevrimdışı olmaya zorladı.

Twitter, platformunda QAnon kaynaklı komploları zorladığı için 70.000’den pozitif hesabı yasakladı. Washington Post, bu haftanın başlarında, çok sayıda QAnon takipçisinin geçen hafta Kongre Binası’nda gerçekleşen Trump yanlısı ayaklanmaya katıldığını bildirdi.

Comments
To Top