Haber

Facebook, Videolara Reklam Ekleme Özelliğini Türkiye’de Yayınladı

Facebook, Videolara Reklam Ekleme Özelliğini Türkiye'de Yayınladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, bugün gerçekleştirdiği yeni bir açıklama ile “yayınlama içi reklamlar” özelliğini Türkiye’deki içerik üreticilerin hizmetine sunduğunu duyurdu. Yeni nitelik ile birlikte Türkiye’deki video içerik üreticileri de Facebook’ta bulunan video içeriklerin başına, ortasına veya sonuna reklamlar ekleyerek gelir elde edebilecekler.

Yayınlama içi reklamlar özelliğine erişimi yer alan video içerik üreticileri, reklamları Facebook İçerik Stüdyosu üzerinden yönetebilecekler. İçerik üreticiler, reklamları sadece kayıtlı videolara ekleyebilecekleri gibi tüm videolar için otomatik olarak de etkinleştirebilecekler. İçerik üreticilerin sayfalarının yayınlama içi reklamlar için uygunluğunu gözden geçirmek için Facebook Yayınlama İçi Reklamlar Hakkında sayfasını ziyaret etmesi gerekiyor.

İçerik üreticiler, Facebook’ta yayınladıkları videolara reklam ekleyip gelir elde edebilecekler

facebook video

Pandemi döneminde o kadar çok Facebook kullanıcısının platformlarındaki video içerikler aracılığıyla temas kurduğunu açıklayan Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır, yayın içi reklamlar özelliği ile ilgili olarak şu şekilde konuştu:

“Video, Facebook’taki en popüler içeriklerin başında geliyor. Türkiye’deki profesyonel yayıncıların, dizileriyle dünyada ün kazanmış yapımcıların, habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin ve milyonlarca kullanıcımızın da en ilgi çekici videolarını paylaşmak için Facebook’a geldiğini görüyoruz. Bu durum bize video kazanç dağılımı programımızı Türkiye’ye de getirmemiz için ilham verdi. Facebook videolarının, Türkiye’deki tüm video içerik üreticileri için yeni bir gelir elde etme fırsatı yaratacak olmasından ötürü çok heyecanlıyız.”

Comments
To Top