Haber

Facebook Trump’ı 24 saat yasakladı

Facebook Trump'ı 24 saat yasakladı

Şirket Çarşamba akşamı, Facebook’un Başkan Trump’ın 24 saat her tarafında sitede paylaşım yapmasını engellediğini söyledi. Karar, şirketin Çarşamba günü ABD Kongre Binası’na saldıran Trump yanlısı çeteyi cesaretlendirmek için yaptığı paylaşımları kaldırmasının peşinde alındı.

“Başkan Trump’ın Sayfasına aleyhinde sonuçlanacak iki politika ihlalini değerlendirdik. 24 saatlik bir özellik bloğu, yani bu süre zarfında platformda gönderi yayınlama yeteneğini kaybedeceği anlamına geliyor ”ifadesine kadar.

Başkan Trump’ın Sayfasına yönelik, 24 saatlik nitelik engellemesiyle sonuçlanacak iki politika ihlalini değerlendirdik, bu da bu vakit kapsamında platformda paylaşım yapma yeteneğini kaybedeceği anlamına geliyor.

– Facebook Haber Odası (@ fbnewsroom) 7 Ocak 2021

Çarşamba günü erken saatlerde Facebook, saldırının başlamasından saatler sonradan yayınlanan ve Trump’ın protestocuları “eve gitmeye” çağırdığı ve hatalı bir şekilde “çalınan bir tercih yapıldığını” belirttiği bir videoyu kaldırdı. bize.” Şirket hem, destekçilerinden “bu günü ebediyen hatırlamalarını” isteyen bir yazıyı da kaldırdı

Twitter, Trump’ın platformunda da kısıtlama getirdi ve şirketin söylediği üç tweet’i kaldırdıktan sonradan 12 saat her tarafında hesabını kilitledi. politikalarının ciddi şekilde ihlal edilmesi.

Comments
To Top