Haber

Facebook, Nostaljik Kolaj Uygulaması E.gg’i iOS İçin Yayınladı

Facebook, Nostaljik Kolaj Uygulaması E.gg'i iOS İçin Yayınladı

Collab, Catch Up ve Tuned gibi uygulamaların da aşağıda imzası yer alan Facebook’un Yeni Mahsul Test (NPE) ekibi, iOS kullanıcıları için yeni bir nostaljik kolaj uygulaması yayınladı. “E.gg” isimli başvuru formu, kullanıcıların çağdaş, simetrik kolajlar yerine daha retro görünümlü içerikler oluşturabilmesini mümkün kılıyor.

Geliştiriciler, uygulamayı geliştirirken internetin ilk günlerinden ilham aldılar ve kullanıcıların resimler, GIF’ler, şekiller ve metinler kullanarak görsel açıdan zengin, nostaljik dokulara sahip bir ‘tuval’ ortaya çıkarabilmesini muhtemel kılıyor. Başvuru Formu, oluşturulan her kolaj için özgün bir URL oluşturuyor ve kullanıcılar, uygulamaya sahip olmasalar deha tarayıcı üzerinden kolajı görüntüleyebiliyorlar.

e.gg

“E.gg” uygulamasının en iyi yanlarından biri de kullanıcıların yalnızca “hoş” içerikler orta dışlamak için gönderiler oluşturmaları. Zira “E.gg”de alkış sayısı veya açıklama gibi bir nitelik bulunmuyor. Dolayısı ile oluşturulan görseller, beğeni sayılarına kadar birbirleriyle yarıştırılmıyor.

“E.gg” ile ilgili en büyük sorun, henüz sadece ABD’deki iPhone kullanıcılarının erişimine açılmış olması. Uygulamanın globalde yayınlanıp yayınlanmayacağı veya Android sürümünün gelip gelmeyeceği ile ilgili bir bilgi ise bulunmuyor. gerçi “E.gg” içeriklerine incelemek isterseniz hangi ülkede olduğunuzdan bağımsız bir şekilde “E.gg” web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Comments
To Top