Haber

Facebook, İçerik Stüdyosu’nda Instagram İçin Planlama Özelliğini Test Ediyor

Facebook, İçerik Stüdyosu'nda Instagram İçin Planlama Özelliğini Test Ediyor

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, uzunca bir süredir sahip olduğu platformları birleştirmeye çalışıyor. Şirket Facebook, WhatsApp ya da Instagram için sunduğu güncellemelerle bunu zaten net bir şekilde ortaya görüyor. Yaşanan son gelişmelerse Facebook’un yeni bir nitelik üstünde çalıştığını gösteriyor. Bu nitelik, Instagram için içerik üreten kullanıcıların işini kolaylaştıracak türden.

Facebook İçerik Stüdyosu hizmeti, uzun zamandır kullanılabilen işlevsel özelliklere sahip bir araç. Çok daha öncelerde Facebook için kullanılabilen araç, bir süredir Instagram için de kullanılabiliyordu. Kullanıcılar bu bağlamda, Facebook içerikleri için planlamalar oluşturabiliyorlardı. Geliştirici takım derhal, bu özelliği Instagram’a da getirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Bu sayede içerik üreticiler, Instagram paylaşımlarını 6 aylık işlem için planlayabilecekler.

İçerik Stüdyosu’nu kullanarak, Instagram için zamanlanmış gönderiler oluşturulabilecek

Facebook İçerik Stüdyosu

Deneme edilen nitelik, ayrıca geçmiş hem de geleceğe yönelik kullanılabilecek. Yani kullanıcılar, Instagram’da paylaştıkları içerikler için detaylı araştırmalar yapabilecekleri gibi, ilerleyen günler ya da aylarda neler paylaşabileceklerini de ayarlayabilecekler. Oysa şu lahza için bu nitelik, sadece IGTV ve akış içerikleri için kullanılabilecek. Geliştiricilerin bu özelliği, Instagram hikayeleri için de genişletmesi bekleniyor.

Facebook veya Instagram geliştiricileri, bu özellik için herhangi bir izah etme yapmadılar. Oysa bu özelliğin, içerik üreticiler için fazlasıyla etkileyici olacağı aşikar. Bilhassa de Instagram üzerinden para kazanmaya çalışan kullanıcılar, bu özellikten faydalanarak geçmiş gönderileri üzerinden yeni stratejiler belirleyebilecekler. Özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağıysa şu an için bilinmiyor.

Comments
To Top